Ревізорами КРУ в Полтавській області встановлені порушення фінансової дисципліни на суму понад 850 тис. грн

Фахівці КРУ в Полтавській області провели ревізію  відділу освіти Пирятинської районної державної адміністрації за період з 01.06.2008  по 01.05.2011 роки.

За наслідками ревізії встановлено порушень фінансово-бюджетної дисципліни на загальну суму 856,5 тис. грн.

Зокрема, ревізія  встановила проведення операцій з оплати за державні кошти, в порушення чинного законодавства - без проведення процедури закупівлі, вартості робіт в сумі 408,7 тис.грн.

Крім того, під час проведення контрольного заходу, ревізорами встановлені порушення, що призвели до недоотримання працівниками  підзвітних сум, а також факти завищення заробітної плати виконавцям підрядних робіт, завищення витрат на сплату страхових платежів, зайві виплати на оплату праці сумісників, списання основних засобів без дозволу організації вищого рівня, оплати завищеної вартості виконаних робіт по капітальному ремонту, незаконне списання підзвітних сум та зайве списання коштів на харчування.

Також встановлено інші порушення фінансової дисципліни в загальній сумі 355,9 тис.грн., а саме: заниження кредиторської заборгованості, завищення в кошторисі потреби у бюджетних коштах, лишки матеріальних цінностей, які виявлено проведеними інвентаризаціями та завищення вартості нематеріальних активів.

За наслідками проведеної ревізії виявлені порушення фінансової дисципліни усунено, крім порушень при проведенні закупівель, по яких відсутній механізм усунення порушень.

За допущені порушення у веденні бухгалтерського обліку шістнадцять посадових осіб установ та закладів відділу освіти притягнуто до адміністративної відповідальності шляхом накладення адмінштрафів, які на даний час вже сплачено.

Керівництву відділу освіти направлені вимоги по усуненню виявлених ревізією порушень і недоліків із наданням пропозицій щодо притягнення до дисциплінарної та матеріальної відповідальності посадових осіб, винних у допущенні фінансових порушень.

Одночасно в установленому законодавством порядку КРУ в Полтавській області було прийнято рішення про зупинення операцій з бюджетними коштами на рахунках відділу освіти, відкритих в органах Державного казначейства.

Про результати ревізії проінформовано прокуратуру Пирятинського району, Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВС України в Полтавській області та Головне управління освіти і науки Полтавської ОДА.

Прес-служба КРУ

в Полтавській області