Ревізори перевірили фінансову дисципліну в Гадяцькому ліцеї

КРУ в Полтавській області  проведено ревізію фінансово-господарської діяльності Гадяцького професійного аграрного ліцею, під час якої виявлено низку різнопланових порушень.

Так, за наслідками проведеної ревізії встановлено порушень фінансово-бюджетної дисципліни на загальну суму 170,74  тис. грн., з них:

Порушення, що призвели до недоотримання фінансових ресурсів фізичними особами на загальну суму 20,8 тис. грн., що виникли внаслідок недотримання чинного законодавства при нарахуванні стипендій та заробітної плати.

Операції, проведені з порушенням чинного законодавства, що призвели до втрат фінансових ресурсів, виявлено в сумі 18,1 тис. грн., з них: покриття видатків, пов’язаних з наданням платних послуг, за рахунок коштів загального фонду кошторису, завищені витрати на оплату праці працівників та на сплату страхових платежів.

Інші порушення фінансової дисципліни склали 131,8 тис. грн., з них: придбання матеріальних цінностей, які не використовуються у господарській діяльності закладу, завищення потреби в бюджетних асигнуваннях, заниження в обліку дебіторської заборгованості та лишки матеріальних цінностей, виявлені вибірковими інвентаризаціями.

За наслідками проведеної ревізії виявлені порушення фінансової дисципліни  усунено частково в сумі 161,61 тис. грн.

За допущені порушення у веденні бухгалтерського обліку чотирьох посадових осіб ліцею притягнуто до адміністративної відповідальності шляхом накладення адмінштрафів, які сплачено.

Керівництву навчального закладу направлено вимоги по усуненню виявлених ревізією порушень і недоліків із наданням пропозицій щодо притягнення до дисциплінарної та матеріальної відповідальності посадових осіб, винних у допущенні фінансових порушень.

Одночасно в установленому законодавством порядку КРУ в Полтавській області було прийнято рішення про зупинення операцій з бюджетними коштами на рахунках закладу, відкритих в органах Державного казначейства.

Про результати ревізії проінформовано прокуратуру Гадяцького району, УДСБЕЗ ГУМВС України в Полтавській області та Головне управління освіти і науки Полтавської ОДА.

Прес-служба КРУ

в Полтавській області