Ревізори КРУ в Полтавській області перевірили фінансово-бюджетну дисципліну в Карлівському районі

Контрольно-ревізійним управлінням у Полтавській області проведено ревізію бюджетів Карлівського району за період з 01.01.2009 по 31.07.2011 року.

Ревізіями 6 установ і організацій району виявлено порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на загальну суму 708,8 тис грн. Результати проведених контрольних заходів засвідчили порушення фінансової дисципліни в кожній із обревізованих установ.

Проведений аналіз показників виконання бюджетів району, діяльності органів влади, місцевого самоврядування та фінансового управління по наповненню бюджетів, витрачання бюджетних коштів та матеріальних цінностей засвідчив недостатній контроль з боку місцевих органів влади за передачею в оренду комунального майна, що призвело до недоотримання місцевими бюджетами фінансових надходжень.

Зокрема, ревізією правильності та повноти надходження коштів до загального фонду районного бюджету від оренди майна, що перебуває у комунальній власності територіальної громади Карлівського району, за січень-липень 2011 року встановлено, що в результаті недотримання вимог чинного законодавства, недоотримано коштів в загальній сумі 99,7 тис грн., а загальним фондом міського бюджету  в сумі 18,4 тис грн.

Через не виконання фізичними особами умов договорів, термін дії, яких закінчився, про сплату залучених коштів інвесторів на розвиток інженерно – транспортної та соціальної інфраструктури міста, встановлено недоотримання коштів спеціальним (цільовим) фондом Карлівського міського бюджету в сумі 8,3 тис грн.

Одночасно, маючи власні резерви, до місцевих бюджетів зараховувались доходи належні державному бюджету. Ревізорами встановлено зарахування протягом січня-червня 2011 року до Карлівського міського та районного бюджетів адміністративних штрафів на загальну суму 17,2 тис грн, які відповідно до діючого законодавства є доходами державного бюджету.

Ревізією правильності використання коштів, виділених із районного бюджету на виконання затверджених районних програм також  встановлено низку порушень бюджетного законодавства щодо використання цих коштів.

Так, у 2009 році за рахунок коштів загального фонду районного бюджету, виділених виконавцю програми, Карлівському РВ УМВС, на виконання заходів районної Програми профілактики правопорушень на 2007-2010 роки, затвердженої рішенням сесії районної ради, в порушення чинного законодавства використано для забезпечення основної діяльності райвідділу на суму 10,0 тис. грн.

Ревізією правильності здійснення видатків на виконання Програми соціально-економічного розвитку району на 2010 рік встановлено, що за рахунок коштів загального фонду районного бюджету, Карлівською райдержадміністрацією придбано бензин та проведено ремонт комп’ютерної техніки для апарату райдержадміністрації, тобто проведено видатки, які повинні здійснюються за рахунок коштів державного бюджету, що призвело до порушення бюджетного законодавства в розмірі 40,0 тис грн.

Крім того, із загального фонду районного бюджету, через головного розпорядника, Карлівську райдержадміністрацію,  редакції місцевої районної газети „Життя і слово” та ТРО „Контакт” були зайво виділені дотації на покриття збитків в сумі 35,2 тис грн. та 22,3 тис. грн. відповідно, в той час коли фактично діяльність зазначених суб’єктів господарювання  була прибутковою.

Ревізією використання Карлівською міською радою коштів спеціального фонду фахівцями КРУ в Полтавській області встановлено, нецільове використання фінансових ресурсів в сумі майже 26 тис.грн. в результаті порушення вимог Бюджетного кодексу України.

Порушення при проведенні видатків з оплати праці та розрахунків з державними цільовими фондами виявлено в усіх охоплених ревізіями установах і організаціях на загальну суму 14,3 тис грн.

Разом з тим, виявлено недоотримання фізичними особами фінансових ресурсів  на загальну суму 36,0 тис грн.

В результаті недостатнього контролю з боку керівників установ за використанням коштів на виконання ремонтно-будівельних робіт установами проведені оплати завищених підрядниками обсягів та вартості виконаних підрядних робіт на загальну суму 28,1 тис грн.

Списання з балансу основних засобів без дозволу установи вищого рівня проведено на загальну суму 127,2 тис грн.

Покриття за рахунок бюджетних коштів витрат госпрозрахункових структурних підрозділів встановлено на загальну суму 203,3 тис грн.

Інші порушення фінансово-бюджетної дисципліни виявлено на понад півмільйона гривень.

Зокрема, в результаті ведення бухгалтерського обліку з порушенням встановленого порядку завищено в обліку вартість активів, сум боргових зобов'язань та виявлено лишки у Карлівській центральній районній лікарні на загальну суму 367,0 тис грн; Карлівській міській раді – 155,8 тис грн; Відділі освіти Карлівської РДА - 2,6 тис гривень.

По результатах ревізії порушення, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів відшкодовані в сумі 637,99 тис грн. Інші порушення усунуті в повному обсязі.

За допущені порушення на 24 посадових особи складено адмінпротоколи  за ст. 164-2 КУпАП.

З метою усунення виявлених недоліків та порушень керівникам установ направлені відповідні вимоги та пропозиції.

Прес-служба КРУ

в Полтавській області