Ревізори перевірили законність призначення та виплати допомоги дітям

КРУ в Полтавській області з метою перевірки законності використання коштів субвенції з державного бюджету на виплату допомоги малозабезпеченим сім’ям, сім'ям з дітьми, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам за 2010 та завершений звітний період 2011 року проведено контрольні заходи у восьми управліннях праці та соціального захисту населення області.

 

Ревізіями встановлено фінансових порушень на загальну суму понад мільйон гривень.

Так, у 15 випадках зафіксовано недоотримання допомоги одержувачами,  в тому числі опікунами дітей, які перебували у спеціальній загальноосвітній школі - інтернаті на неповному державному утриманні.

Незаконні видатки державної допомоги склали понад 90 тис. гривень.

Зокрема, одержувачами допомоги подавались недостовірні дані про  доходи, отримані не за основним місцем роботи,  що призвело до незаконної виплати грошової допомоги малозабезпеченим сім’ям в УПЗН: Полтавського, Хорольського  та  Чорнухинського районів.

З метою незаконного отримання державних коштів, мав місце випадок подання мешканкою м. Лубни недостовірних даних про майновий стан та наявність в користуванні власного автомобіля, що не надає права на отримання такої допомоги це призвело до безпідставного призначення та виплати  допомоги   Лубенським УПЗН  на суму 8,2 тис. гривень.

Мали місце факти виплати державної допомоги опікунам та одиноким матерям на дітей  які перебували на повному  державному утриманні, що призвело до зайвої виплати державних коштів в УПЗН: Крюківської районної ради м. Кременчука- 1,4 тис. грн.,  Комсомольської міської ради- 1,9 тис. грн. та  Хорольського району - 5,6 тис. грн.

Фахівцями Управління області встановлені неправомірні виплати державної допомоги на дітей, батьки яких працювали, отримували заробітну плату, а  деяким з них сплачувались добровільно аліменти. Отже, батьки мали можливість утримувати дитину. Зафіксовані такі порушення в УПЗН м. Комсомольськ, Шишацького та Полтавського районів і склали понад 44 тис. гривень.

У семи управліннях області ревізіями встановлено завищення потреби в бюджетних коштах на виплату державних допомог сім’ям з дітьми, які за розрахунками не можливо використати до кінця поточного року.

Під час контрольних заходів встановлені порушення частково відшкодовано.

За наслідками ревізії на десятьох посадових осіб складені протоколи  про адміністративну  відповідальність.

Прес-служба КРУ

в Полтавській області