Ревізорами встановлені причини недоотримання обласним бюджетом понад 735 тис. гривень

Працівники КРУ в Полтавській області під час планової виїзної ревізії  комунального підприємства „Облжитлопостач” виявили порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів на загальну суму 751,2 тис. гривень.

Ревізією охоплено фінансово-господарську діяльність установи з 01.01.2009 по 01.09.11роки.

Встановлені порушення, що призвели до недоотримання доходів обласним бюджетом, підприємством та його найманими працівниками склали понад 741 тис. гривень.

Так, підприємством декілька років поспіль, здавалось в оренду приміщення площею 2 тис. кв. метрів, за яке отримано орендної плати в сумі майже 1,5 млн. гривень. Зазначені кошти, в повному обсязі, підприємством використано на своє утримання. Разом з тим, до обласного бюджету не перераховані кошти від оренди в розмірі 50% коштів, як передбачено Методикою розрахунку та порядку плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області, затвердженою рішенням сесії Полтавської обласної ради від 28.12.2006 року, а це понад 735 тис. гривень.

Крім того, ревізією встановлено недоотримання заробітної плати працівниками підприємства в сумі понад 5 тис. грн. та підприємством доходу від збереження майна сторонніх осіб на суму 0,5 тис. гривень.

Операції, проведені з порушенням чинного законодавства, що призвели до втрат, а саме: сплата податку на землю, яка перебуває у користуванні в інших осіб, списання основних засобів без дозволу власника майна (Управління майном Полтавської обласної ради) склали суму понад 10 тис. гривень.

Встановлені порушення чинного законодавства усунуті частково.

За допущені порушення фінансово-бюджетної дисципліни двох посадових осіб підприємства притягнуто до адміністративної відповідальності.

Про результати ревізії поінформовано прокуратуру Полтавської області та Головне управління житлово-комунального господарства Полтавської облдержадміністрації.

Прес-служба КРУ

в Полтавській області