Полтавські ревізори виявили фінансових порушень на суму понад 1 млн 637 тис. грн. у професійно-технічному училищі

Порушень на суму понад 1637 тис. грн., виявили фахівці КРУ в Полтавській області під час ревізії професійно-технічного училища № 50 м.Карлівка.

Контрольним заходом охоплено фінансово-господарську діяльність установи  за період з 01.07. 2009 по 01.09. 2011роки.

Зокрема встановлено недоотримання навчальним закладом доходів в сумі понад 268 тис. гривень.

Так, згідно  Договору про надання послуг укладеного між училищем /замовник/ та приватним підприємцем / виконавець/, останній надав послуги училищу по збору урожаю озимої пшениці та ріпаку на площі 90,46 га., що підтверджено актом виконаних робіт, а по обліку як „замовника”  так і „виконавця” дану операцію не відображено.

Заниження розмірів надбавок за вислугу років та за особливі умови праці, невірна виплата матеріальних допомог при наданні щорічних відпусток, неправильне проведення індексації заробітної плати і невиплата витрат по відрядженнях, стали причиною недоотримання працівниками установи понад 50 тис. грн. Одночасно вихованці училища через не проведення індексації стипендії, виплати її не в повному обсязі та не виплати заробітної плати за проходження ними виробничої практики  недоотримали понад 19 тис. гривень.

Встановлено незаконні витрати бюджетних коштів та ресурсів на суму майже 75 тис. грн., які виникли по причині  списання основних засобів з балансу училища, без дозволу установи вищого рівня, переплати заробітної плати, покриття видатків, пов’язаних з наданням платних послуг, нестачі продуктів харчування тощо.

Крім того, мали місце факти  заниження кредиторської заборгованості по разрахунках, завищення потреби в бюджетних асигнуваннях та заниження в обліку вартості активів, а це як відомо в подальшому може привести до незаконного відчуження майна.

На момент проведення ревізії виявлені порушення  відшкодовано частково.

За порушення законодавства з фінансових питань 6 посадових осіб училища притягнуто до адміністративної відповідальності.

За допущені порушення бюджетного законодавства установі призупинено операції з бюджетними коштами.

Інформацію про результати ревізії скеровано до прокуратури району.

 

Прес-служба КРУ

в Полтавській області