Ревізори Полтавщини звітують: рік був плідним

24 січня відбулося розширене засідання колегії Державної фінансової інспекції в Полтавській області, яке за участі заступника голови обласної державної адміністрації Олени Адамович провів очільник установи Михайло Кривошей.

Керівник регіональної контрольно-ревізійної структури, зокрема повідомив, що протягом 2011 року фахівці Держфінінспекції в області забезпечили відшкодування 62,7 млн грн втрат державних фінансових і матеріальних ресурсів.

У звітній промові, виконуюча обов’язки першого заступника начальника Держфінінспекції Людмила Добринська доповіла, що протягом минулого року забезпечено проведення контрольних заходів на 497 підконтрольних об’єктах, контролем охоплено фінансових і матеріальних ресурсів на суму понад 10 млрд гривень.

 

Порушення фінансово-господарської дисципліни встановлено на суму понад 70 млн грн у 98 % від загальної кількості перевірених.

Завдяки вжитим заходам повернуто до бюджетів усіх рівнів, відшкодовано і поновлено незаконних та нецільових витрат і нестач державних і комунальних ресурсів на суму 62,7 млн грн., в тому числі на суму понад 18 млн грн. фінансових і матеріальних ресурсів надійшло додатково.

Поширеним видом порушень залишається використання державних коштів, передбачених на придбання товарів, робіт і послуг, без встановлення конкурентних процедур та недотримання тендерного законодавства. Обсяг таких закупівель встановлено на 49 об’єктах контролю на суму 92 млн гривень.

Протягом року до порушників фінансово-бюджетної дисципліни. застосовано 423 фінансових санкцій, пред’явлено 50 позовів до суду щодо відшкодування винними особами збитків, ініційовано перед органами прокуратури та об’єктами контролю пред’явлення 96 цивільних позовів.

До правоохоронних органів передано 167 матеріалів, за якими порушено 76 кримінальних справ, за результатами ревізій, проведених фахівцями Інспекції у якості залучених спеціалістів 19.

Головуючий зосередив увагу колег на необхідності працювати тільки на результативні контрольні заходи, а також вжити всіх необхідних заходів для активізації роботи на місцях по збереженню бюджетів віх рівнів.

Присутня на колегії, заступник голови облдержадміністрації О.Є.Адамович, повідомила про соціально-економічний стан розвитку області по різних галузях, позитивно оцінила проведений ґрунтовний аналіз роботи Держфінінспекції. Зокрема, не лише загальних показників, а й в розрізі кожного структурного підрозділу. Подякувала за плідну роботу та наголосила на необхідності в подальшому такої співпраці.

Під час засідання учасниками колегії детально розглянуто здобутки і проблеми за окремими напрямками ревізорській діяльності та визначено ключові завдання для покращення контрольно-ревізійної роботи у 2012 році.

Прес-служба Держфінінспекції

в Полтавській області