Кому потрібні такі „Благодійники”?

Ревізія фінансово-господарської діяльності обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі за 2009 - 2011 роки, проведена Держфінінспекцією в Полтавській області, встановила фінансових порушень, що призвели до втрат на загальну суму 2041,3 тис. грн.

Фонд є державною, спеціалізованою, кредитно-господарською організацією, основний вид діяльності якої - надання кредитів.

З державного, обласного, районних та інших місцевих бюджетів, протягом ревізійного періоду, Фонду виділялись бюджетні кошти на пільгове кредитування індивідуальних сільських забудовників.

За три роки, охоплених ревізією, для здійснення кредитування, Фонд отримав фінансування з бюджетів різних рівнів у загальній сумі 16млн 400 тис. грн.

Зазначені кошти Фондом в повному обсязі спрямовані на надання пільгових кредитів: на придбання, будівництво, добудову, реконструкцію та газифікацію житла.

Але, всупереч чинному законодавству та укладених Фондом Угод з головними розпорядниками бюджетних коштів, частина фактично повернутих йому забудовниками кредитів, протягом 2009 – 2011 років, на казначейські рахунки, до спеціального фонду відповідних бюджетів, не перераховувалась.

В результаті державному та місцевим бюджетам завдано матеріальної шкоди (збитків) на суму 856,1 тис. гривень.

Крім того, ревізори встановили, що Фондом надано за рахунок бюджетних коштів пільгові кредити 24-м індивідуальним сільським забудовникам, які працюють в установах і організаціях, що не відносяться до переліку тих, працівники яких мають право на отримання пільгових кредитів. Отже, бюджетні кошти в сумі 862,5 тис. грн. використані за нецільовим призначенням.

Під час проведення ревізії, комісійно здійснено перевірки освоєння та цільового використання кредитів у окремих забудовників. Встановлено, що чотири забудовники, роботи з будівництва, передбачені графіками будівництва робіт на виділених земельних ділянках, практично не розпочинали.

Фондом при видачі кредиту на наступний етап будівництва, контроль за витрачанням позичальниками кредитних коштів, на завершених етапах будівництва, не здійснювався. Забудовникам проведено безпідставне перерахування бюджетних коштів на пільгове кредитування, чим також завдано державному та місцевим бюджетам матеріальної шкоди (збитків) на суму понад 320 тис. гривень.

Крім цього ревізори встановили порушення щодо безпідставного списання пального на службовий автомобіль, зайвого відшкодування витрат на відрядження та з оплати праці.

Завдяки вжитим заходам виявлені порушення частково відшкодовані ще на час проведення ревізії.

За допущені порушення бюджетного законодавства організації зупинено операції з бюджетними коштами. Фінансовим органам направлено пропозиції щодо прийняття рішення про призупинення бюджетних асигнувань Фонду по коду економічної класифікації „Надання державних пільгових кредитів індивідуальним сільським забудовникам”.

Матеріали ревізії скеровано до УМВС України в Полтавській області.

Про результати контрольного заходу поінформовано обласну прокуратуру, управління Служби безпеки України в Полтавській області та Полтавську обласну державну адміністрацію.

Прес-служба Держфінінспекції

в Полтавській області