До Держфінінспекції – з наболілим

На сучасному етапі становлення громадянського суспільства в Україні інститут звернень громадян, як важлива складова зміцнення демократії, правового, громадського суспільства став основним каналом зв’язків громадянина й держави.

Серед важливих напрямів діяльності Державної фінансової інспекції в Полтавській області – забезпечення конституційного права громадян на звернення.

Працівники Держфінінспекції в області проводять систематичну роботу – кваліфікований, неупереджений і своєчасний розгляд звернень громадян, оперативно реагують на порушені в них проблеми.

Загалом кількість звернень громадян до контрольно-ревізійної служби Полтавщини минулого року склала 293 звернення.

Правильність нарахування заробітної плати, розрахунку пенсії та підвищення розмірів оплати житлово-комунальних послуг, факти неналежного надання послуг з опалення та водовідведення споживачам – це далеко не повний перелік питань, порушених жителями області у листах та клопотаннях.

Водночас четверта частина звернень містила прохання провести інспектування. У підсумку за цими повідомленнями проведено 12 ревізій. За результатами проведених контрольних заходів встановлено порушень що призвели до втрат на суму понад 230 тис. гривень.

Крім розгляду письмових звернень громадян, керівництво інспекції та територіальних структурних підрозділів у містах і районах області здійснює особистий прийом громадян. Інформація з графіками особистого прийому постійно оприлюднюється на доступному для вільного огляду місці та в засобах масової інформації.

Зокрема, протягом 2011 року до керівництва контрольно-ревізійної служби області на особистий прийом звернулось 217 громадян. Здебільшого люди звертаються з питаннями соціально-побутового характеру: погашення заборгованості із заробітної плати, правомірність та порядок надання матеріальної допомоги, відшкодування коштів на відрядження, оренда земельних ділянок тощо. Більшість таких звернень розглянуто невідкладно, в інших випадках громадянам надана практична допомога.

Ще один шлях безпосереднього спілкування посадових осіб Держфінінспекції із населенням області – функціонування в інспекції та в кожному її територіальному структурному підрозділі „телефону довіри”, номер якого постійно оприлюднюється через засоби масової інформації. Впродовж минулого року через регіональні засоби масової інформації більш як 330 разів інформувалось населення про можливість зв’язку з керівництвом контрольно-ревізійної служби області по „телефону довіри”.

У 2011 році понад 100 мешканців області скористались послугою „телефону довіри” Держфінінспекції області. У 56-ти випадках громадяни повідомляли про порушення законодавства при витрачанні бюджетних коштів, використанні державного чи комунального майна, про невірне нарахування та виплати їм не в повному обсязі заробітку, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

„Телефон довіри” дозволяє оперативно реагувати на порушення в соціальній сфері та житлово-комунальному господарстві. За результатами 27 повідомлень громадян факти підтвердились. Загальна сума виявлених ревізорами фінансових порушень склала півтора мільйона гривень.

Діапазон питань з якими звертаються громадяни дуже широкий. Вирішення багатьох з них – за межами компетенції Держфінінспекції. Повідомлення людей про крадіжки, розтрати, недостачі та інше надсилаються до місцевих правоохоронних органів і таких звернень в минулому році надійшло 4.

Крім того, мали місце факти отримання 22-х анонімних звернень громадян які відповідно до чинного законодавства не розглядаються.

Ця копітка й напружена робота вимагає максимум компетентності, зосередженості й, головне, професійності. Але такий комплексний підхід до співпраці з громадськістю цілком результативний.

Всебічний оперативний розгляд звернень громадян забезпечення законних прав та інтересів людей – одне з пріоритетних завдань органів державної влади, в тому числі і Державної фінансової інспекції в Полтавській області. Тому сподіваємося і в подальшому на зворотній зв’язок з громадськістю.

Прес-служба Держфінінспекції

в Полтавській області