Держфінінспекція в Полтавській області встановила фінансових порушень на загальну суму понад 3 млн грн.

Фахівці Держфінінспекції в Полтавській області провели ревізію фінансово-господарської діяльності державного підприємства „Експериментальна база „Надія” Інституту свинарства і агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України за 2010 - 2011 роки.

За результатами ревізії встановлено фінансових порушень на загальну суму понад 3,22 млн грн.

Так, підприємством протягом двох років, в порушення чинного законодавства, без застосування тендерних процедур, здійснювалась закупівля паливно-мастильних матеріалів, засобів захисту рослин та мінеральних добрив, посівного матеріалу тощо, на загальну суму понад 2,95 млн грн.

Крім того, недоплата посадових окладів, тарифних ставок, відпускних, невиплата витрат за відрядженнями, а також безпідставне списання кредиторської заборгованості по донарахованій заробітній платі 14-м звільненим на момент ревізії працівникам, стали причиною недоотримання фізичними особами понад 60 тис. грн.

Встановлено також, незаконні витрати в сумі 182 тис. грн.

Зокрема, порушуючи вимоги чинного законодавства, підприємством оплачено придбання та оприбутковано в бухгалтерському обліку племінне поголів’я свиней в кількості 35 голів, без фактичного отримання даної племінної продукції. Як наслідок, підприємству завдано матеріальної шкоди (збитків) на суму понад 90 тис. грн.

Ревізори встановили, що всупереч законодавству здійснювалось безпідставне списання паливно-мастильних матеріалів та надання благодійної допомоги у вигляді матеріальних цінностей в сумі, що перевищує плановий граничний показник, крім того, не погодженої з органом уповноваженим управляти майном підприємства.

Завдяки вжитим заходам виявлені фінансові порушення частково усунено.

За результатами ревізії складено 3 протоколи про адміністративне правопорушення.

Держфінінспекцією в Полтавській області прийнято розпорядження про зупинення Підприємству операцій з бюджетними коштами на рахунках, відкритих в УДКСУ в Полтавському районі. Матеріали ревізії передано до УБОЗ УМВС України в Полтавській області та поінформовано прокуратуру Полтавської області.

Прес-служба Держфінінспекції

в Полтавській області