Підведено підсумки. Зроблено висновки.

e-mail Друк PDF

24 квітня відбулося розширене засідання колегії Держфінінспекції в Полтавській області. Засідання відкрив Голова колегії – начальник Держфінінспекції в Полтавській області Михайло Кривошей.

У вступному слові головуючий наголосив, що для стабілізації державної фінансової системи й забезпечення належного рівня фінансово-бюджетної дисципліни Президент та Уряд України визначили Держфінінспекції України низку приоритетних завдань, один з яких проведення ефективного фінансового аудиту.

„Сьогодні наша робота спрямована на забезпечення більш жорсткого й принципового контролю за використанням державних ресурсів, плановим перевіркам в першу чергу повинні піддаватися ті об’єкти контролю, де є ризики втрати державних коштів”,- наголосив Михайло Кривошей.

З першого питання порядку денного виступив заступник начальника Держфінінспекції Вадим Євтухов. Він поінформував присутніх про результати роботи Інспекції за 1 квартал 2012 року.

Так, протягом січня-березня поточного року фінансові порушення виявлені на 129 об’єктах контролю, що становить 92 відсотки від перевірених. Втрат фінансових і матеріальних ресурсів встановлено на загальну суму 15,9 млн гривень.Зокрема, майже на 9,5 млн грн. зафіксовано фінансових порушень, що призвели до незаконних, нецільових витрат та недостач ресурсів.

Крім того, встановлено, що внаслідок неправомірних дій окремих керівників, реалізації товарів, робіт і послуг за заниженими цінами, безоплатного надання в оренду природних і матеріальних ресурсів бюджетами всіх рівнів, бюджетними установами та організаціями, підприємствами, втрачена можливість отримати належні доходи в сумі 6,4 млн гривень.

З метою забезпечення максимального рівня відшкодування виявлених порушень до порушників фінансово-бюджетної дисципліни застосовано 107 фінансових санкцій.

Призупинено бюджетних асигнувань 26 установам, в 66 випадках зупинено операції з бюджетними коштами, зменшено бюджетних призначень (асигнувань) 15 розпорядникам бюджетних коштів на суму 503,8 тис. грн.

Протягом січня-березня Держфінінспекцією пред’явлено 22 позови до суду щодо відшкодування винними особами збитків, ініційовано перед органами прокуратури та об’єктами контролю пред’явлення 31 цивільного позову.

Для посилення персональної відповідальності за порушення фінансової дисципліни до правоохоронних органів передано 31 матеріал, за матеріалами ревізій та перевірок порушено 48 кримінальних справ.

Постановами Інспекції до адміністративної відповідальності притягнуто 314 осіб, до дисциплінарної та матеріальної відповідальності, за ініціативою Інспекції – 162 особи. За результатами контрольних заходів прийнято 251 управлінське рішення.

Завдяки вжитим заходам втрати фінансових і матеріальних ресурсів відшкодовано на суму майже 14 млн гривень.

Важливим критерієм оцінки роботи структурних підрозділів Інспекції – є рівень окупності, у першому кварталі він склав 403%.

Не залишилися поза увагою колегії питання стану подальшого вдосконалення роботи щодо запобігання корупції, підвищення рівня роботи із кадрами та роботи зі зверненнями громадян.

У заключному слові начальник Держфінінспекції Михайло Кривошей закликав керівників структурних підрозділі Інспекції зосередити особливу увагу на якості контрольно-ревізійних заходів, більш ретельному документуванні їх результатів та належній взаємодії з правоохоронними органами.

Прес-служба Держфінінспекції

в Полтавській області