Результат наради: Держфінінспекція ще більше активізує свою роботу

7 травня під головуванням першого заступника начальника Держфінінспекції в Полтавській області Людмили Добринської відбулося засідання розширеної апаратної наради за підсумками контрольно-ревізійної роботи Інспекції за січень-квітень поточного року.

Попри певні успіхи в діяльності Держфінінспекції, головуюча сказала і про недоліки в роботі її структурних підрозділів, зокрема в частині планування контрольно-ревізійної роботи. Особливу увагу присутніх звернула на недоліках у правовій роботі та проблемних питаннях усунення виявлених порушень.

Вкотре було наголошено на тому, що „основною підставою для включення об’єктів до плану роботи мають бути ризики існування фінансових порушень”.

По порядку денному проінформувала присутніх начальник відділу організаційної роботи Валентина Лісовська.

Так, у звітному періоді фінансові порушення, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів виявлені на 152 об’єктах контролю на загальну суму 19,6 млн грн. Зокрема, на 144 об’єктах контролю зафіксовано фінансових порушень, що призвели до незаконних, нецільових витрат та недостач ресурсів майже на 12 млн грн.

Встановлено, що внаслідок неправомірних дій окремих керівників, реалізації товарів, робіт і послуг за заниженими цінами, безоплатного надання в оренду природних і матеріальних ресурсів бюджетами всіх рівнів, бюджетними установами та організаціями, підприємствами, втрачена можливість отримати належні доходи в сумі 7,6 млн грн.

Загалом до бюджетів усіх рівнів повернуто, відшкодовано і поновлено незаконних та нецільових витрат і нестач державних і комунальних ресурсів на загальну суму 16,8 млн грн.

До порушників фінансово-бюджетної дисципліни застосовано 147 фінансових санкцій, 33 установам призупинено бюджетних асигнувань, в 90 випадках зупинено операції з бюджетними коштами, 24 розпорядникам бюджетних коштів на мільйон гривень зменшено бюджетних призначень (асигнувань).

За звітний період Держфінінспекцією пред’явлено 31 позов до суду щодо відшкодування винними особами збитків на суму 1,2 млн грн., ініційовано перед органами прокуратури та об’єктами контролю пред’явлення 40 цивільних позовів.

До правоохоронних органів передано 44 матеріали, за матеріалами ревізій та перевірок порушено 37 кримінальних справ та 25 кримінальних справ порушено за результатами перевірок в якості залучених спеціалістів.

Постановами Держфінінспекції в Полтавській області до адміністративної відповідальності притягнуто 369 осіб, до дисциплінарної та матеріальної відповідальності, за ініціативою інспекції – 235 осіб.

Завдяки вжитим заходам до бюджетів усіх рівнів відшкодовано незаконних та нецільових витрат і нестач державних і комунальних ресурсів на загальну суму 16,8 млн грн.

Під час засідання учасниками наради детально розглянуто здобутки і проблеми за окремими напрямками ревізорській діяльності та визначено ключові завдання для подальшого покращення контрольно-ревізійної роботи.

У заключному слові Людмила Добринська наголосила на тому, що Уряд вимагає від кожного державного контролюючого органу, в тому числі і від Держфінінспекції системної і результативної роботи. „Ми повинні й надалі вдосконалювати нашу діяльність. Адже на кожному з нас лежить величезна відповідальність, бо зміцнення фінансово-бюджетної дисципліни, забезпечення ефективного використання державних ресурсів є нашим основним завданням. Якість контрольно-ревізійних заходів, належне документування їх результатів та тісна взаємодія з правоохоронними органами - запорука успіху нашої роботи”, -сказала Добринська Л.В.

Прес-служба Держфінінспекції

в Полтавській області