18 травня - День вшанування пам’яті жертв Пирогової Левади

З нагоди 70-роковин трагедії в Пироговій Леваді та у зв’язку з вшануванням пам’яті невинно убієнних мирних жителів Пирятинського та Гребінківського районів на Полтавщині, відбувся мітинг-реквієм, відкриття меморіальних стел та презентація книги-пам’яті «Пирогова Левада».

День 18 травня для жителів Пирятинського та Гребінківського районів особливий: позначений кров’ю земляків які стали жертвами фашистського геноциду в роки окупації. Щороку у Пироговій Леваді, де навесні 1942 року фашисти знищили близько трьох тисяч мирних жителів, проводиться мітинг-реквієм.

Участь у мітингу-реквіємі взяли керівники та громадськість Гребінківщини.

Начальник Держфінінспекції в Полтавській області, депутат обласної ради Михайло Кривошей, який також взяв участь у вшануванні загиблих земляків, в своїй промові зазначив, що для нащадків найвища життєва істина – це пам’ять про загиблих і збереження мирного неба над своєю Батьківщиною. Наголосив на святому обов’язку кожного громадянина нести у серці довічну синівську шану і повагу до полеглих і закатованих у тій страшній і кривавій війні.

Після завершення мітингу відбулася поминальна панахида.

Прес-служба Держфінінспекції

в Полтавській області