Від фіскального контролю – до глибокого аналізу

29 травня відбулась прес-конференція начальника Держфінінспекції в Полтавській області Михайла КРИВОШЕЯ присвячена результатам контрольно-ревізійної роботи за січень-квітень поточного року.

Під час прес-конференції Михайло Кривошей наголосив, що незважаючи на реорганізацію державної контрольно-ревізійної служби у Держфінінспекцію, протягом чотирьох місяців 2012 року контрольно-ревізійному відомству області вдалося забезпечити належний рівень виконання поставлених завдань у сфері фінансового контролю.

З початку року обревізована діяльність 164 підприємств, установ і організацій, контролю піддано операції з використання фінансових і матеріальних ресурсів майже на 5,9 млрд грн. Фінансові порушення, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів виявлені на 152 підприємствах, установах та організаціях на загальну суму – 19,6 млн грн.

Під час прес-конференції начальник Держфінінспекції повідомив, що з метою недопущення фінансових порушень і забезпечення ефективного використання державних ресурсів, Держфінінспекція застосовує операційний аудит та моніторинг державних закупівель.

Зокрема, за результатами проведення операційного аудиту протягом 2012 року попереджено фінансових порушень на суму майже 70 млн грн.

З метою зменшення тиску на суб’єктів господарювання Держфінінспекція займає позицію: зменшити кількість контрольних заходів, перейти від кількості контрольних заходів до їхньої якості. Для цього для здійснення ревізій та перевірок відбираються виключно ті об’єкти, в діяльності яких існують обґрунтовані ризики вчинення фінансових порушень, що можуть призвести до втрат державних фінансових та матеріальних ресурсів. При цьому Кривошей М.М. повідомив, що в поточному році ревізій і перевірок проведено на 7% менше ніж за відповідний період минулого року.

„Життя не стоїть на місці. У своїй роботі сьогодні, ми намагаємося перейти від фіскального контролю – до глибокого аналізу ”, - наголосив Михайло Кривошей.

У 2012 році Держфінінспекція активізувала спільну роботу із правоохоронними органами (органами прокуратури, СБУ, МВС). Активізація цієї співпраці дала змогу ефективніше реалізовувати матеріали проведених Держфінінспекцією контрольних заходів.

Так, за матеріалами ревізій і перевірок протягом січня-квітня 2012 року правоохоронці порушили 62 кримінальні справи, тоді як у 2011році за відповідний період - 46.

За результатами розгляду правоохоронними органами матеріалів контрольних заходів на 10 посадових осіб складено протоколи про корупцію.

До порушників фінансово-бюджетної дисципліни застосовано 148 фінансових санкцій на загальну суму майже 2 млн грн. До суду подано 31 позов на загальну суму 1,2 млн грн. Перед об’єктами контролю ініційовано пред’явлення 40 цивільних позовів.

За порушення фінансової дисципліни до адміністративної відповідальності притягнуто близько 370 посадових осіб, до дисциплінарної відповідальності понад 180 посадових осіб, до матеріальної – 52 особи.

За результатами контрольних заходів керівники обласних і місцевих органів влади, підприємств, установ та організацій прийняли 325 управлінських рішень.

„Життя не стоїть на місці. Міняються методи та форми контрольно-ревізійної роботи. Сьогодні, у своїй роботі ми намагаємося перейти від фіскального контролю – до глибокого аналізу ”, - наголосив Михайло Кривошей.

На завершення заходу Михайло Кривошей привітав всіх присутніх з наближенням професійного свята „Днем журналіста”, побажав всім доброго здоров’я, щасливої вдачі та „легкого пера.”

Прес-служба Держфінінспекції

в Полтавській області