Забагато контролю не буває

Фахівці Держфінінспекції в Полтавській області під час ревізій фінансово-господарської діяльності Державного підприємства „Полтавський комбінат хлібопродуктів” та його філії „Хлібна база № 88” виявили порушення фінансової дисципліни на загальну суму понад 500 тис. грн, з яких 350,7 тис. грн порушення, що призвели до втрат.

Контрольні заходи охопили період із січня 2010 по лютий 2012 року.

Так, фінінспектори під час ревізії зафіксували перерахування філією коштів в сумі майже 86 тис. грн. власнику приватного автомобіля - учаснику дорожньо-транспортної пригоди, в якій по рішенню суду винним визнано водія філії. Встановлено, що відшкодування збитків філії за рахунок винної особи не проводилось, заборгованість по відшкодуванню нанесених збитків в обліку філії не відображено.

Також, встановлено факти незаконного списання філією матеріальних цінностей: двадцять однієї автомобільної шини та акумулятора на суму 14,3 тис. грн., а також невикористаних на поточний ремонт основних засобів матеріальних цінностей на суму 73,7 тис. грн.. Окрім цього зафіксовано списання з обліку підприємства „Полтавський КХП” дебіторської заборгованості на суму 48,6 тис. грн по якій не велась претензійно-позовна робота та термін позовної давності якої минув.

Під час ревізії встановлено використання складського приміщення (зерносховища) філії вартістю 84,3 тис. грн для зберігання мінеральних добрив при тому, що зазначене приміщення сертифіковане виключно для зберігання зерна та зернопродуктів. Залучені фахівці санепідемстанції та Держгірпромнагляду для документування цього факту склали відповідні довідки, приписи та протоколи про адміністративні правопорушення.

Крім того, встановлено закупівля філією в порушення чинного законодавства 69 тонн борошна без проведення процедури державних закупівель на суму 155,8 тис. грн.

За результатами ревізії 5 посадових осіб філії притягнуто до адміністративної відповідальності.

Матеріали контрольного заходу передано до правоохоронних органів області.

Прес-служба Держфінінспекції

в Полтавській області