Підбито підсумки та визначено перспективи подальшої роботи

Про це сьогодні говорилося на черговій розширеній нараді під головуванням очільника Держфінінспекції в Полтавській області Михайла Кривошея.

Так, пріоритетними напрямками діяльності Держфінінспекції протягом січня-травня 2012 було посилення правової роботи щодо відшкодування завданих державі збитків, та взаємодії з правоохоронними органами з питань притягнення порушників фінансової дисципліни до кримінальної відповідальності на підставі матеріалів контрольних заходів.

З початку року обревізована діяльність 191 підприємства, установи і організації, з них 120 – бюджетних. Контролю піддано операції з використання фінансових і матеріальних ресурсів на загальну суму майже 7,8 млрд грн., з них 4,2 млрд грн. – державних ресурсів, 3,6 млрд грн. – комунальних.

Із загальної кількості перевірених підконтрольних об’єктів, фінансові порушення, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів виявлені на 177 підприємствах, установах та організаціях на суму – 24,3 млн грн.

Фахівці Держфінінспекції в Полтавській області за січень-травень поточного року забезпечили відшкодування втрат на суму 21,2 млн грн. У результаті контрольних заходів до бюджетів, бюджетних установ, організацій та підприємств надійшло додатково 9,5 млн грн.

Загалом порушення, що призвели до втрат, виявлено на 177 перевірених об’єктах.

З початку року пред’явлено 35 позовів до суду для відшкодування винними особами збитків на суму 1,5 млн грн., ініційовано перед органами прокуратури та об’єктами контролю пред’явлення 43 цивільних позови.

До порушників фінансово-бюджетної дисципліни застосовано 180 фінансових санкцій у вигляді призупинення бюджетних асигнувань, зупинення операцій з бюджетними коштами та зменшення бюджетних призначень.

До правоохоронних органів передано 50 ревізійних матеріалів, за матеріалами ревізій та перевірок порушено 42 кримінальні справи. Також 31 кримінальну справу порушено за результатами участі працівників Держфінінспекції в Полтавській області у перевірках, які проводили правоохоронні органи.

За результатами контрольних заходів 456 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 288 – до дисциплінарної та матеріальної, прийнято 385 управлінських рішень.

Підсумовуючи нараду, керівник Держфінінспекції в Полтавській області Михайло Кривошей охарактеризував роботу контрольно-ревізійного відомства області позитивно, водночас відзначивши напрями для подальшого її удосконалення. При цьому відзначив, що Держфінінспекція в Полтавської області має потенціал для подальшого покращення показників роботи у 2012 році.

- Результат досягнутий не тоді, коли фінінспектори знайшли фінансові порушення, - підкреслив Михайло Михайлович, - а коли тіньові схеми розкриті, народ знає розкрадачів в обличчя, а гроші повернені в казну держави.

Прес-служба Держфінінспекції

в Полтавській області