Втрат на суму понад 500 тис. грн виявили полтавські інспектори у Березоворудському технікумі Полтавської державної аграрної академії

Фахівці Держфінінспекції в Полтавській області провели ревізію фінансово-господарської діяльності Березоворудського технікуму Полтавської державної аграрної академії. Контрольним заходом була охоплена діяльність технікуму за 2008 - 2011 роки.

Загальна сума виявлених порушень вимірюється значними цифрами. Із них втрат фінансових і матеріальних ресурсів – на суму 536,0 тис. грн.

Зокрема, фінінспектори встановили проведення технікумом оплати за рахунок бюджетних коштів та списання на видатки, вартість фактично не отриманих послуг з оранки земель та мінеральних добрив на суму майже 400 тис. грн. А також, незаконне проведення розрахунків на суму майже 100 тис. грн за використаний газ для опалення гуртожитків за рахунок коштів загального фонду, при наявності коштів на повне покриття зазначених витрат за рахунок коштів спеціального фонду.

Встановлено також факти нарахування заробітної плати в розмірі більшому ніж передбачено чинним законодавством за виконання робіт за суміщенням, за час перебування працівників у відрядженні, а також сплату внесків до державних цільових фондів на суми незаконно нарахованої заробітної плати.

Зафіксовано незаконне покриття за рахунок бюджетних коштів витрат сторонніх юридичних осіб вартості комунальних послуг при відсутності дебіторської заборгованості в обліку, понаднормове списання паливно-мастильних матеріалів, відшкодування вартості проїзду при відсутності належних проїзних документів, завищення вартості виконаних ремонтно-будівельних робіт тощо.

Водночас, 15,4 тис. грн недоотримано навчальним закладом, в результаті

надання безоплатно освітніх та комунальних послуг, які надаються на платній основі.

Виявлені фінансові порушення частково усунуто.

За ведення бухгалтерського обліку з порушенням встановленого порядку на 5-х посадових осіб складено протоколи про адміністративне правопорушення.

У зв’язку з виявленням ревізією бюджетних правопорушень Держфінінспекцією в Полтавській області прийнято розпорядження про зупинення технікуму операцій з бюджетними коштами.

Керівнику об'єкта контролю направлені вимоги щодо усунення виявлених порушень з пропозицією притягнути до матеріальної та/або дисциплінарної відповідальності посадових осіб, винних у допущених фінансових порушеннях.

Про результати ревізії проінформовано прокуратуру Пирятинського району.

Прес-служба Держфінінспекції

в Полтавській області