Фахівці Держфінінспекції в Полтавській області виявили в другій міській клінічній лікарні м. Полтави понад 100 тис. грн фінансових порушень

Під час проведення ревізії другої міської клінічної лікарні м. Полтави,

яка підзвітна Управлінню охорони здоров’я Полтавського міськвиконкому та фінансується за рахунок коштів місцевого бюджету, працівники Держфінінспекції Полтавської області встановили порушень, що призвели до втрат на суму 106,7 тис. грн.

Так, через не надання головному розпоряднику розрахунків для визначення обсягів міжбюджетних трансфертів міському бюджету м. Полтави по наданню медичної допомоги населенню з інших міст та областей, лікарня недоотримала понад 68 тис. грн.

Зафіксовано також факти проведення діагностичних обстежень без направлення лікаря, безоплатне надання медичної допомоги іноземцям тощо.

Встановлено проведення операцій, з порушенням чинного законодавства, що призвели до втрат на суму 29,7 тис. грн. Це - покриття видатків на оплату праці працівників лікарні пов’язаних з наданням профілактичних медичних оглядів на платній основі, за рахунок коштів загального фонду кошторису, зайве нарахування збору на обов’язкове пенсійне забезпечення на заробітну плату працюючого інваліда, невірне обрахування стажу роботи за вислугу років, що призвело до завищення розміру надбавки за вислугу років та відповідно до зайво сплачених внесків до державних цільових фондів, нестача матеріальних цінностей тощо.

Встановлені порушення частково усунуто.

За виявлені під час ревізії порушення у веденні бухгалтерського обліку на чотирьох посадових осіб медичного закладу складено протоколи про адміністративну відповідальність.

У відповідності до вимог Бюджетного кодексу України за вчинені бюджетні порушення до другої міської клінічної лікарні м. Полтави застосована фінансова санкція у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами.

Про результати ревізії проінформовано правоохоронні органи області.

 

Прес-служба Держфінінспекції

в Полтавській області