Фінінспектори на сторожі фінансової дисципліни

Порушень фінансової дисципліни на загальну суму 50,7 тис. грн., встановили працівники Держфінінспекції в Полтавській області під час ревізії відділу освіти Диканської районної державної адміністрації.

Зокрема, встановлено недоотримання доходів Диканським районним бюджетом в сумі 13,5 тис. грн.

Крім того, зафіксовано проведення операцій з порушенням чинного законодавства, що призвели до втрат фінансових ресурсів, на суму 24,1 тис. грн. Це і покриття за рахунок бюджетних коштів витрат на опалення приміщень орендарів, і завищені витрати на оплату праці, на сплату єдиного соціального внеску, покриття за рахунок коштів загального фонду видатків, які мають здійснюватися за рахунок спеціального фонду, понаднормове списання продуктів харчування тощо.

Також встановлено недоотримання працівниками установ та закладів відділу освіти заробітної плати на загальну суму 13,1 тис. грн.

Виявлені порушення частково відшкодовано.

За допущені порушення у веденні бухгалтерського обліку на 12 працівників установ та закладів відділу освіти складено протоколи про адміністративне правопорушення.

Керівництву відділу освіти направлено вимоги по усуненню виявлених ревізією порушень і недоліків із наданням пропозицій щодо притягнення до дисциплінарної та/або матеріальної відповідальності посадових осіб, винних у допущенні фінансових порушень та направлено Попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства.

Одночасно у встановленому законодавством порядку Держфінінспекцією області прийнято рішення про зупинення відділу освіти операцій з бюджетними коштами.

Про результати ревізії поінформовано прокуратуру Полтавської області.

 

Прес-служба Держфінінспекції

в Полтавській області