„Держфінінспекція в Полтавській області: підбито підсумки роботи, визначені пріоритети”

Як забезпечити належний рівень виконання завдань щодо здійснення державного фінансового контролю в регіоні, ефективно проводити роботу на попередження та усунення негативних явищ у бюджетній сфері та у суб’єктів підприємницької діяльності державного і комунального сектору економіки, налагодити чітку координацію діяльності підпорядкованих підрозділів, про це сьогодні, 30 серпня, говорилося на розширеній нараді Держфінінспекції в Полтавській області під головуванням виконуючої обов’язки начальника Держфінінспекції Людмили ДОБРИНСЬКОЇ.

За січень-липень 2012 року контрольно-ревізійним відомством області обревізована діяльність 254 підприємств, установ і організацій, з них 162 – бюджетних. Контролю піддано операції з використання фінансових і матеріальних ресурсів на загальну суму майже 9,8 млрд грн., з них 4,8 млрд грн – державних ресурсів та 5 мільярдів – комунальних.

Із загальної кількості перевірених підконтрольних об’єктів, фінансові порушення, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів виявлені на 231 підприємстві, установі та організації на суму понад 28 мільйонів гривень.

Протягом семи місяців поточного року на понад 24 млн грн повернуто до бюджетів усіх рівнів, відшкодовано і поновлено незаконних та нецільових витрат і недостач державних і комунальних ресурсів.

Держфінінспекцією області пред’явлено 46 позовів до суду на суму 2,3 млн грн. щодо відшкодування винними особами збитків, ініційовано перед органами прокуратури та об’єктами контролю пред’явлення 57 цивільних позовів.

Для посилення персональної відповідальності за порушення фінансової дисципліни, до правоохоронних органів передано 64 матеріали, за матеріалами ревізій, перевірок та в якості залучених правоохоронними органами спеціалістів порушено 89 кримінальних справ.

Постановами Держфінінспекції в Полтавській області до адміністративної відповідальності притягнуто 687 осіб, до дисциплінарної та матеріальної відповідальності, за ініціативою інспекції – 421 особу.

За результатами контрольних заходів направлено 356 інформацій, за результатами розгляду яких прийнято 569 управлінських рішень.

Проаналізувавши успіхи і невдачі структурних підрозділів Держфінінспекції та піддавши справедливій критиці низку недоліків і упущень в їх роботі, Людмила ДОБРИНСЬКА окреслила напрями для подальшого удосконалення контрольно-ревізійної роботи, зауваживши при цьому, що Інспекція має потенціал для підвищення ефективності своєї діяльності, та акцентувала увагу присутніх на посиленні правової роботи щодо відшкодування завданих державі збитків, та взаємодії з правоохоронними органами з питань притягнення порушників фінансової дисципліни до кримінальної відповідальності на підставі матеріалів контрольних заходів.

Прес-служба Держфінінспекції

в Полтавській області