Держфінінспекція перевірила фінансову дисципліну в лікарні

Під час ревізії Глобинської центральної районної лікарні фахівці Держфінінспекції в Полтавській області виявили порушень, що призвели до втрат фінансових ресурсів на загальну суму 168,4 тис. грн.

Зокрема, зафіксовано проведення фінансових операцій з порушенням законодавства: покриття за рахунок бюджетних коштів витрат за спожиті комунальні послуги орендарів, завищення вартості ремонтних робіт, понаднормове списання пального, переплати заробітної плати сумісникам за фактично невідпрацьований ними час. А також, витрат на проведення безпідставного підвищення посадових окладів, понаднормове списання продуктів харчування та спецхарчування внаслідок недотримання вимог закладки продуктів харчування встановленої рецептурою та безпідставної видачі спецхарчування працівникам лікарні в завищених розмірах тощо. В результаті втрати фінансових ресурсів склали понад 100 тис. грн.

Окрім того, внаслідок лікування за рахунок коштів районного бюджету пацієнтів з інших населених пунктів у стаціонарних відділеннях лікарні та проведення діагностичних обстежень без направлення лікаря, медичною установою недоотримано понад 38 тис. грн.

Також встановлено, що через неперерахування лікарнею в дохід районного бюджету відновлених касових видатків за спожиті комунальні послуги орендарями та коштів, які було переплачено працівникам при нарахуванні заробітної плати в минулому році, районний бюджет недоотримав фінансових ресурсів в сумі понад 26 тис. грн.

Виявлені порушення частково усунуто.

За включення до бухгалтерської та фінансової звітності недостовірних даних та ведення бухгалтерського обліку з порушенням встановленого порядку п’ятьох посадових осіб лікарні притягнуто до адміністративної відповідальності.

Про результати ревізії поінформовано обласну прокуратуру та Головне управління охорони здоров’я Полтавської обласної державної адміністрації.

Прес-служба Держфінінспекції

в Полтавській області