Держфінінспекція на сторожі фінансової дисципліни

Недотримання вимог бюджетного законодавства при здійсненні фінансово-господарської діяльності Глобинською міською радою стало причиною встановлених працівниками Держфінінспекції в Полтавській області фінансових порушень на суму 125,7 тис. гривень.

Зокрема, ревізією повноти надходження коштів до цільового фонду міського бюджету встановлено, що через невиконання ТОВ НВП «Глобинський свинокомплекс» договірних умов про участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Глобине міським бюджетом на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста недоотримано 35 тис. грн.

Крім того, недоотримано частини орендної плати в сумі 1,9 тис грн. за комунальне майно, що надійшла на рахунки ККП в міста Глобине та підлягала перерахуванню до міського бюджету.

Зафіксовано також покриття витрат сторонніх юридичних осіб на загальну суму 27,5 тис грн., а саме, вартості спожитих комунальних послуг Полтавським військовим комісаріатом та Глобинською РК ДЮСШ, які фактично розташовані у приміщеннях, які є комунальною власністю міста, та якими не проводилося відшкодування вказаних витрат, як це передбачено договірними умовами, що є порушенням чинного законодавства.

До зайвого нарахування та виплати премій заступникам міського голови на загальну суму 7,1 тис. грн. привело нарахування та виплата премій на підставі розпоряджень голови міської ради у відсотках до посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг, вислугу років, високі досягнення у праці, тоді як, відповідно до рішення дванадцятої позачергової сесії шостого скликання Глобинської міської ради такі виплати передбачено проводити у відсотках до посадового окладу.

Фінінспектори встановили, переплату матеріальної допомоги на оздоровлення та на вирішення соціально-побутових проблем в загальній сумі 3,09 тис грн., а саме, в порушення п.3 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 № 100(зі змінами) до розрахунку матеріальної допомоги, у випадках коли кількість робочих днів у розрахунковому періоді працівниками відпрацьовано не повністю, премія під час обчислення матеріальної допомоги враховується не пропорційно часу, відпрацьованому в розрахунковому періоді.

Відповідно на суму зайво нарахованої та виплаченої матеріальної допомоги та премій зайво нараховано та сплачено єдиного соціального внеску в загальній сумі 3,5 тис. грн., чим нанесено шкоди збитків установі.

Під час проведення контрольного заходу встановлено завищення підрядними організаціями вартості виконаних і оплачених міською радою робіт на загальну суму понад 3 тис, грн. внаслідок включення до актів ф. КБ-2в вартості робіт та матеріалів, які фактично на час проведення контрольного обміру не виконані та не використані.

Крім того, встановлено здійснення видатків за рахунок асигнувань, виділених на утримання апарату міської ради на суму понад 44 тис. грн. на оплату комунальних послуг, спожитих Глобинським міським формуванням з охорони громадського порядку ”Муніципальна міліція” утримання якого проводиться за рахунок інших видатків бюджету.

По результатах ревізії за незабезпечення на належному рівні ведення бухгалтерського обліку та не створення необхідних умов для правильного ведення бухгалтерського обліку трьох посадових осіб міської ради притягнуто до адміністративної відповідальності.

За вчинені порушення бюджетного законодавства Держфінінспекцією в Полтавській області застосовано фінансову санкцію у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами на рахунку Глобинської міської ради.

Про результати ревізії поінформовано прокуратуру Глобинського району.

Прес-служба Держфінінспекції

в Полтавській області