Колегія Держфінінспекції в Полтавській області: підсумки роботи за 9 місяців 2012 року

31 жовтня 2012 року під головуванням начальника Держфінінспекції Михайла КРИВОШЕЯ відбулось засідання Колегії державної фінансової інспекції в Полтавській області під час якого підбито підсумки роботи за 9 місяців 2012 року.

Так, у 91% перевірених з початку року об’єктів контролю, а це 268 підприємств, установ і організацій, виявлено порушення, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів на загальну суму майже 50 млн гривень. Загалом упродовж звітного періоду фінансові інспектори перевірили майже 300 підконтрольних об’єктів. Контролю піддано операції з використання фінансових і матеріальних ресурсів на суму майже 10,6 млрд грн. В результаті вжитих заходів повернуто до бюджетів усіх рівнів понад 34 млн гривень.

Зокрема, з метою забезпечення максимального рівня відшкодування виявлених порушень, протягом січня-вересня поточного року, до порушників фінансово-бюджетної дисципліни Держфінінспекцією застосовано 282 фінансові санкції.

Крім того, пред’явлено 60 позовів до суду на суму 3,7 млн грн щодо відшкодування винними особами збитків, а також ініційовано перед органами прокуратури та об’єктами контролю пред’явлення 62 цивільних позовів.

Для посилення персональної відповідальності за порушення фінансової дисципліни, до правоохоронних органів передано 75 матеріалів, за результатами ревізій порушено 92 кримінальні справи.

Постановами Держфінінспекції до адміністративної відповідальності притягнуто 884 особи, до дисциплінарної та матеріальної відповідальності, за ініціативою інспекції - 487 осіб.

Учасники Колегії детально розглянули здобутки і проблеми за окремими напрямами роботи Держфінінспекції та визначили ключові завдання для покращення контрольно-ревізійної роботи в області.

Голова Колегії – Михайло Михайлович КРИВОШЕЙ наголосив, що одним із пріоритетних напрямів діяльності Держфінінспекції залишається посилення усіх напрямів правової роботи в частині ініціювання та пред’явлення позовів щодо відшкодування завданих збитків та, у тому числі, покращення взаємодії з правоохоронними органами, особливо щодо порушення кримінальних справ та складання протоколів про притягнення порушників до відповідальності за корупційні діяння за переданими матеріалами контрольних заходів.

Не залишилися поза увагою Колегії і питання стану виконавської дисципліни та подальшого вдосконалення роботи з питань запобігання та протидії корупції, які на нинішньому етапі політичного, економічного та соціального розвитку країни набули особливого значення і постійно знаходяться у полі зору керівництва Держфінінспекції.

Прес-служба Держфінінспекції

в Полтавській області