Фінінспектори виявили порушень на суму майже 880 тис. грн у Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка

Фахівці Держфінінспекції в Полтавській області під час ревізії Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка виявили порушень на загальну суму 878,8 тис. грн.

Зокрема, зафіксували порушення, що призвели до недоотримання фінансових ресурсів на загальну суму понад 630 тис. грн. Порушення стали можливі через невідшкодування до державного бюджету вартості навчання студентів, які навчались за державним замовленням та не прибули за місцем роботи за направленням, вартості отриманої випускниками, які навчались за державним замовленням та достроково звільнились з посад педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів не відпрацювавши за місцем працевлаштування одноразової адресної допомоги, не перерахування до державного бюджету отриманої пені за несвоєчасне внесення плати від замовників освітніх послуг з навчання студентів – юридичних осіб.

Окрім того, зафіксовано проведення операцій з порушенням чинного законодавства, що призвело до втрат фінансових ресурсів, на суму майже 245 тис. грн. Це - завищення витрат на оплату праці, на сплату єдиного соціального внеску по незаконно нарахованій та виплаченій заробітній платі, завищення вартості виконаних ремонтно-будівельних робіт, покриття за рахунок коштів загального фонду видатків, які мають здійснюватися за рахунок спеціального фонду, безпідставна видача молока окремим працівникам за шкідливі умови праці тощо.

Виявлені порушення частково усунуто.

За порушення фінансового законодавства 7 працівників навчального закладу притягнено до адміністративної відповідальності.

Керівнику Університету направлено вимоги по усуненню виявлених ревізією порушень і недоліків та запропоновано розглянути питання про притягнення винних осіб до відповідальності.

Одночасно Держфінінспекція прийняла рішення про зупинення Університету операцій з бюджетними коштами.

Про результати ревізії поінформовано прокуратуру Полтавської області.

Прес-служба Держфінінспекції

в Полтавській області