Полтавські інспектори виявили втрати в Державному підприємстві «Дослідне господарство «Тахтаулово» Національної академії аграрних наук України

Порушень на суму майже 678 тис. грн, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, виявили фахівці Держфінінспекції в Полтавській області під час ревізії Державного підприємства «Дослідне господарство «Тахтаулово» Національної академії аграрних наук України. Ревізією охоплено фінансово-господарську діяльність підприємства з 01.10.2010 по 30.06.2012.

Зокрема, встановлено, що підприємство сплатило без фактичного отримання послуг по обробітку сільськогосподарських угідь (оранки, внесення мінеральних добрив тощо) понад 623 тис. грн. Під час контрольного заходу зазначені послуги не підтверджено первинними документами виконавця, чим порушено вимоги чинного законодавства.

Зафіксовано також, що без прийняття рішення про надання згоди на списання майна ліквідовано (знищено, розібрано) матеріальних цінностей підприємства на суму майже 46 тис. грн.

Крім того, виявлено факти незаконного списання 300 літрів дизельного пального, нарахування та виплати заробітної плати за фактично невідпрацьований час, безпідставне відшкодування витрат на проїзд без наказів про відрядження та відповідних посвідчень тощо.

До адміністративної відповідальності притягнуто директора підприємства за здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти без застосування визначених законом процедур та 7 посадових осіб, за допущені порушення в організації та веденні бухгалтерського обліку.

Керівництву об’єкта контролю направлено вимоги щодо усунення виявлених порушень з пропозицією притягнути до дисциплінарної та/або матеріальної відповідальності посадових осіб, винних у допущених фінансових порушеннях.

Виявлені порушення усунуто майже в повному обсязі.

Про результати ревізії поінформовано Національну академію аграрних наук України, обласну прокуратуру та УСБУ в Полтавській області.

Прес-служба Держфінінспекції

в Полтавській області