Фінінспектори Полтавщини виявили порушень на суму майже 300 тис. грн у відділі освіти Гадяцької районної державної адміністрації

Під час проведення ревізії відділу освіти Гадяцької районної державної адміністрації, за період з 01.04.2010 по 01.10.2012, фахівці Держфінінспекції в Полтавській області встановили 299,1 тис. грн фінансових порушень, 100,7 з яких вже відшкодовано.

Так, встановлено недоотримання в 2010-2012 роках районним бюджетом майже 127 тис. грн - коштів які надійшли на відновлення касових видатків загального фонду проведених у минулих бюджетних періодах, а саме: відшкодування орендарями витрат на оплату комунальних послуг, спожитих в минулих бюджетних періодах.

Крім того, зафіксовано проведення операцій з порушенням чинного законодавства, що призвели до втрат на суму 140,8 тис. грн. Це нарахування та виплата працівникам заробітної плати за сумісництво під час виконання ними обов’язків за основним місцем роботи, покриття витрат сторонніх юридичних осіб по оплаті комунальних послуг при відсутності дебіторської заборгованості в обліку відділу освіти та кредиторської заборгованості - у орендарів, завищення вартості виконаних ремонтно-будівельних робіт, безпідставне списання матеріальних цінностей тощо.

За допущені порушення законодавства з фінансових питань на чотирьох працівників установ та закладів відділу освіти складено протоколи про адміністративне правопорушення.

Начальнику відділу освіти направлено вимоги по усуненню виявлених порушень і недоліків із наданням пропозицій щодо притягнення до дисциплінарної та/або матеріальної відповідальності посадових осіб, винних у допущенні фінансових порушень та направлено Попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства.

Одночасно Держфінінспекцією прийнято рішення про зупинення відділу освіти операцій з бюджетними коштами.

Про результати ревізії поінформовано прокуратуру Гадяцького району та Департамент управління освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації.

Прес-служба Держфінінспекції

в Полтавській області