Від щирого серця уклін Вам, дорогі земляки - Чорнобильці

14 грудня в селищному парку, в центрі смт Чорнухи відбулась церемонія відкриття Пам’ятного знаку ліквідаторам аварії на ЧАЕС Чорнухинщини які ціною свого життя і здоров’я захистили світ від ядерної катастрофи.

Пам’ятний знак збудований за активної підтримки начальника Державної фінансової інспекції в Полтавській області, депутата обласної ради, голови Полтавського обласного благодійного фонду „Від щирого серця” - Михайла Михайловича Кривошея, щоб ця страшна сторінка історії не була ніколи забута нашими нащадками.

Усе далі відділяють нас роки від страшних квітневих подій 1986 року. Але скільки б не минуло часу, усе одно Чорнобиль залишається довічним болем України.

 

Катастрофа на ЧАЕС завдала Україні незагойної рани, з якою прийдеться жити не одному поколінню упродовж довгої історії нашої країни. Уже постраждали мільйони уражених радіацією людей, десятки тисяч із них пішли з життя через хвороби, спричинені її присутністю на нашій землі.

Зараз у Чорнухинському районі проживає 202 особи із статусом потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них: першої категорії - 17чоловік, другої - 45, третьої – 86, троє - чорнобильські вдови та 51 – дитина.

Чорнобиль – це мука і трагедія, це - подвиг і безсмертя, це - пам’ять, і це наш нестерпний біль...

У мітингу - реквіумі присвяченому вшануванню учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС взяли участь: керівники району, ліквідатори, пожежники, військові, учні та громадськість.

На вшанування пам’яті всіх загиблих від Чорнобильської катастрофи учасники церемонії провели хвилину мовчання та поклали квіти до підніжжя Пам’ятного знаку.

Ми схиляємо голови світлою пам’яттю тих ліквідаторів, чиє життя передчасно обірвала Чорнобильська трагедія, хто, ризикуючи своїм здоров’ям, виконав свій громадянський обов’язок і захистив нас від радіації, хто віддав своє життя за світле майбутнє, відійшовши у вічність...

Прес-служба Держфінінспекції

в Полтавській області