Держфінінспекція в Полтавській області звітує – 2012 рік був плідним

Під головуванням начальника Держфінінспекції в Полтавській області Михайла КРИВОШЕЯ 10 січня 2013 року відбулося розширене засідання колегії Держфінінспекції, в якому взяли участь: заступник голови обласної державної адміністрації Полтавської області Олена АДАМОВИЧ та начальник Головного управління державної служби України в Полтавській області Олександр ЧЕРЧАТИЙ.

У вступному слові начальник контрольно-ревізійного відомства області наголосив, що робота Держфінінспекції сьогодні спрямована на забезпеченні більш жорсткого й принципового контролю за використанням державних ресурсів. А також зазначив, що плановим перевіркам в першу чергу повинні піддаватися ті об’єкти контролю, де є ризики втрати державних коштів.

Зокрема, протягом минулого року фахівці Держфінінспекції обревізували діяльність 351 підприємства, установи і організації, з них 237 - бюджетні. Контролю піддано операції з використання фінансових і матеріальних ресурсів на загальну суму понад 10 млрд. гривень.

Фінансові порушення, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів виявлені на загальну суму понад 51 млн гривень на 315-ти із числа перевірених об’єктів контролю.

Факти незаконних, нецільових витрат та недостач загальнодержавних та комунальних ресурсів встановлено на 309 об’єктах контролю і сягають понад 31 млн гривень.

Фінінспектори Полтавщини встановили, що через неправомірні дії окремих керівників, реалізації товарів, робіт і послуг за заниженими цінами, безоплатного надання в оренду природних і матеріальних ресурсів, тощо, бюджетами усіх рівнів, бюджетними установами, організаціями та підприємствами по 176 об’єктах контролю втрачено можливість отримати доходи в сумі 20 млн гривень.

З метою забезпечення максимального рівня відшкодування виявлених порушень Держфінінспекцією протягом минулого року застосовано: 336 фінансових санкцій до порушників фінансово-бюджетної дисципліни; 51 установі призупинено бюджетні асигнування; в 217 випадках зупинено операції з бюджетними коштами; зменшено бюджетних призначень (асигнувань) 64 розпорядникам бюджетних коштів на суму 2,4 млн гривень.

Крім того, пред’явлено 69 позовів до суду щодо відшкодування винними особами збитків на суму 4,1 млн грн., ініційовано перед органами прокуратури та об’єктами контролю пред’явлення 66 цивільних позови.

Для посилення персональної відповідальності за порушення фінансової дисципліни, до правоохоронних органів передано 83 матеріали, в результаті порушено 53 кримінальні справи. А також за результатами перевірок в яких працівники Держфінінспекції брали участь в якості залучених спеціалістів порушено 40 кримінальних справ.

Постановами Держфінінспекції в Полтавській області до адміністративної відповідальності протягом року притягнуто 1074 осіб, до дисциплінарної та матеріальної відповідальності, за ініціативою інспекції – 544 особи.

За результатами контрольних заходів прийнято 900 управлінських рішень.

В результаті вжитих заходів протягом 2012 року повернуто до бюджетів усіх рівнів, відшкодовано і поновлено незаконних та нецільових витрат і нестач державних і комунальних ресурсів на загальну суму 40,4 млн гривень.

Присутня на колегії, заступник голови облдержадміністрації О.Є.Адамович, повідомила про соціально-економічний стан розвитку області по різних галузях, позитивно оцінила проведений ґрунтовний аналіз роботи Держфінінспекції за минулий рік, подякувала за плідну роботу та наголосила на необхідності в подальшому такої співпраці.

У заключному слові начальник Держфінінспекції закликав керівників структурних підрозділі зосередити особливу увагу на якості контрольно-ревізійних заходів, більш ретельному документуванні їх результатів та активній взаємодії з правоохоронними органами області.

„Держава не може нормально функціонувати і розвиватися без чітко організованої системи контролю за виробництвом, розподілом і перерозподілом суспільного продукту та іншими сферами суспільного життя. Контроль є невід’ємним елементом надбудови суспільства. Від стану державних ресурсів, ступеня їх прозорості, ефективності використання державної власності значною мірою залежать довіра до держави з боку громадян, умови розвитку бізнесу та інвестиційний клімат країни в цілому” наголосив Михайло Кривошей.

Прес-служба Держфінінспекції

в Полтавській області