Охорона здоров’я як об’єкт контролю

Порушень на суму понад 100 тисяч гривень встановили працівники Держфінінспекції в Полтавській області під час ревізії в Шишацькій центральній районній лікарні.

Зокрема, серед порушень виявлено проведення операцій з порушенням чинного законодавства, що призвели до втрат фінансових ресурсів на суму понад 87 тис. грн., а саме: покриття видатків спеціального фонду установи за рахунок загального фонду при наданні платних медичних послуг в частині оплати спожитих комунальних послуг з травня 2010 по листопад 2012 року, а також видатків спеціального фонду внаслідок використання медикаментів, використаних та спожитих при наданні платних послуг. Крім того, покриття видатків на оплату праці працівників лікарні, пов’язаних з наданням профілактичних медичних оглядів на платній основі, за рахунок коштів загального фонду кошторису; безпідставне списання паливно-мастильних матеріалів; понаднормовану видачу спец харчування тощо.

Під час проведення ревізії виявлені порушення частково відшкодовано.

Об’єкту контролю направлено вимоги по усуненню виявлених ревізією порушень і недоліків та запропоновано розглянути питання про притягнення винних осіб до дисциплінарної та/або матеріальної відповідальності.

За недостовірні дані включені до бухгалтерської та фінансової звітності, а також ведення бухгалтерського обліку з порушенням встановленого порядку на шістьох посадових осіб складені протоколи про адміністративну відповідальність.

Про результати ревізії поінформовано прокуратуру області.

Прес-служба Держфінінспекції

в Полтавській області