Бюджетний контроль: не залякування, а виховання відповідальності

Держфінінспекція в Полтавській області у своїй роботі перш за все робить акцент на профілактиці правопорушень у фінансово-бюджетній сфері регіону. На цьому наголосив на прес-конференції 12 лютого начальник Держфінінспекції Михайло Кривошей.

„Головне завдання Держфінінспекції сьогодні – не тільки оберігати державні кошти від охочих залізти в державну кишеню, а й попереджувати факти їх розкрадання”, - сказав М.М. Кривошей.

Далі він констатував, що Інспекція контролює діяльність фінансово-бюджетної дисципліни 2565 об’єктів, протягом минулого року обревізована діяльність 351 з них. Проконтрольовано операції з використання фінансових і матеріальних ресурсів на суму понад 12 млрд грн, з них: державних 6 млрд. грн; комунальних – 6,2 млрд. грн.

Понад 51 млн грн - сума втрат фінансових і матеріальних ресурсів виявлених на 315 підприємствах, установах та організаціях області.

Для забезпечення максимального рівня відшкодування виявлених порушень, Держфінінспекцією застосовано 336 фінансових санкцій до порушників фінансово-бюджетної дисципліни.

Держфінінспекцією подано 69 позовів до суду, на суму 4,1 млн грн., ініційовано пред’явлення 66 цивільних позовів перед органами прокуратури та об’єктами контролю.

З метою посилення персональної відповідальності порушників фінансової дисципліни до правоохоронних органів передано 83 матеріали, порушено 53 кримінальні справи. Ще 40 кримінальних справ порушено за результатами участі фахівців Держфінінспекції як залучених спеціалістів у перевірках, що проводили правоохоронні структури.

До адміністративної відповідальності притягнуто 1074 особи, до дисциплінарної та матеріальної відповідальності, за ініціативою Держфінінспекції – 544 осіб.

В результаті вжитих заходів, забезпечено надходження фінансових ресурсів, відшкодування й поновлення незаконних та нецільових витрат і недостач на 40,4 млн грн.

Приємним моментом після прес-конференції стало урочисте нагородження журналістів Подяками Держфінінспекції в Полтавській області, за значний внесок у справу утвердження принципів гласності, високий професіоналізм та тісну співпрацю в роботі з профілактики фінансових порушень.

Прес-служба Держфінінспекції

в Полтавській області