«КРУ повертає заробітну плату лікарям»

Ревізорами КРУ в Полтавській області під час проведення ревізії Чутівської центральної районної лікарні було виявлено фінансових порушень більш ніж на 220 тисяч гривень.

Так, під керівництвом головного лікаря Ю.М. Криворучко та головного бухгалтера Л.П. Свянтко, з березня 2009 року по вересень поточного року, працівниками вищезазначеного медичного закладу, недоотримано заробітної плати на суму понад 15 тисяч гривень.

Причини різні : не нарахування обов’язкової доплати до посадового окладу за використання деззасобів, доплат за категорію та шкідливі умови праці, не нарахування доплати в розмірі 25% посадового окладу, не проведення коригування відпускних у випадку підвищення посадових окладів, включення в розрахунок заробітної плати більшу кількість календарних днів відпустки, а також недоотримання заробітної плати лікарями-консультантами внаслідок невірно встановленого тарифного розряду.

Окремим працівникам лікарні, навпаки, за фактично не відпрацьований час нараховували та виплачували заробітну плату, а за не здійснення фактично роботи в шкідливих умовах забезпечували понаднормовану видачу спец харчування.

Завищення кількості ліжко-днів перебування хворих у травматологічному та хірургічному відділеннях перевіряємого закладу, надало можливість лікарні отримати незаконне збільшення бюджетних асигнувань з місцевого бюджету.

Внаслідок завищення вартості виконаних підрядниками на замовлення лікарні ремонтно-будівельних робіт, сума надлишкової оплати таких робіт, з того ж місцевого бюджету, склала майже 3,5 тисячи гривень.

При експлуатації службового автотранспорту було списане понаднормоване паливо в кількості 170 літрів на суму 1300 гривень.

Ревізією також встановлено списання медичного обладнання без дозволу розпорядника вищого рівня на суму понад 107 тисяч гривень.

Крім вище перелічених фактів недотримання фінансової дисципліни в даній медичній установі, працівниками КРУ в Полтавській області зафіксовано більш ніж на 65 тисяч гривень інших фінансових порушень.

За результатами проведеної ревізії, згідно діючого законодавства, КРУ в Полтавській області прийнято рішення про зупинення операцій з бюджетними коштами на рахунках установи, відкритих в органах Державного казначейства. Також на п’ятьох посадових осіб складено протоколи про адміністративне правопорушення за статтею 164-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якою передбачено накладання штрафу від восьми до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів громадян.

От тільки чи вилікують порушників такі «ліки»?

Прес-служба

КРУ в Полтавській області