КРУ насторожі місцевих бюджетів

Контрольно-ревізійним управлінням в Полтавській області проведено ревізію дотримання бюджетно-фінансової дисципліни Чутівською селищною радою за останні два роки.

Ревізією було встановлено більш ніж на 140 тисяч гривень фінансових порушень.

Із них, майже 95 тисяч гривень, селищною радою було використано за не відповідним кодом функціональної та економічної класифікації видатків.

І хоча в період ревізії, шляхом зменшення бюджетних асигнувань, дане порушення було усунуто, перелік виявлених порушень діючого законодавства в даній установі, на цьому не закінчився.

Так ревізією було встановлено недоотримання селищним бюджетом орендної плати за землю в результаті неправильного визначення ставки цього платежу та плати за оренду автомобіля. А недотримання вимог «Порядку обчислення середньої заробітної плати», привело до не нарахування та невиплати вчасно, матеріальної допомоги працівникам ради в сумі більш ніж 5 тисяч гривень.

З приватними підприємцями, селищна рада розраховувалась навпаки: вчасно, та як кажуть в народі «з лихвою».

Підприємці-підрядники до актів виконаних робіт, по благоустрою та ремонту об’єктів комунальної власності, безпідставно включали компенсацію адміністративних витрат, невірно розраховували та відшкодовували за рахунок селищного бюджету до «приватних кишень» незаконну компенсацію загальновиробничих витрат.

Таким чином с селищного бюджету було сплачено більш ніж 32 тисячі гривень, зайвих коштів.

В період ревізії, одним із «спритних» підрядників на рахунок селищної ради були повернуті кошти в сумі майже 9 тисяч гривень.

КРУ в Полтавській області застосовано фінансову санкцію у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами на рахунках Чутівської селищної ради, відкритих в органах Державного казначейства України.

Голові селищної ради направлено вимоги щодо вжиття заходів по відшкодуванню та недопущенню порушень і недоліків в подальшій роботі, а також пропозиції щодо притягнення до дисциплінарної та матеріальної відповідальності осіб, винних у допущених порушеннях.

Кажуть: «копійка – карбованець береже», от би і в Чутівській селищній раді про це не забували.

Прес-служба КРУ

в Полтавській області