Держфінінспекція в Полтавській області виявила порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів на суму понад 200 тис. грн.

Схвалена Президентом України Віктором Януковичем програма економічних реформ на 2010-2014 роки „Заможне суспільство, конкурентноспроможна економіка, ефективна держава” вимагає сьогодні від Держфінінспекції забезпечення жорсткого й принципового контролю за використанням державних ресурсів. Робота державних фінансових інспекторів, в першу чергу, спрямовується на забезпечення ефективного використання бюджетних ресурсів, попередження фінансових порушень та вжиття всіх дієвих заходів по відшкодуванню та усуненню виявлених під час контрольних заходів фінансових порушень.

Так, в результаті проведеної ревізії відділу освіти Лубенської районної державної адміністрації виявлено порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів на суму понад 200 тис. грн.

Порушення стали можливі через покриття за рахунок бюджетних коштів витрат сторонніх юридичних осіб (орендарів) на оплату спожитих ними комунальних послуг; списання відділом освіти коштів на видатки всупереч законодавству без фактичного отримання товарно-матеріальних цінностей при відсутності кредиторської заборгованості у контрагента; проведення зайвих виплат внаслідок завищення вартості виконаних ремонтно-будівельних робіт по капітальному ремонту; проведення завищення витрат на оплату праці, понаднормове списання продуктів харчування тощо.

В період ревізії забезпечено усунення порушень в повному обсязі.

За ведення бухгалтерського обліку з порушенням встановленого порядку на десятьох посадових осіб складено протоколи про адміністративне правопорушення.

Про результати контрольного заходу поінформовано Лубенську міжрайонну прокуратуру, Лубенську райдержадміністрацію, районну раду та правоохоронні органи району.

Прес-служба Держфінінспекції

в Полтавській області