У Держфінінспекції Полтавської області підбили підсумки контрольно-ревізійної роботи за січень-квітень 2013 року

e-mail Друк PDF

Під головуванням начальника Держфініспекції в Полтавській області Михайла Кривошея 28 травня 2013 року відбулося засідання колегії Держфінінспекції в Полтавській області.

У вступному слові, начальник Держфінінспекції наголосив, що контрольно-ревізійна робота сьогодні, в першу чергу спрямована на забезпечення більш жорсткого й принципового контролю за використанням державних ресурсів; на попередження фінансових порушень та забезпечення ефективного використання бюджетних ресурсів, що відповідає курсу схваленої Президентом України програми економічних реформ на 2010-2014 роки „Заможне суспільство, конкурентноспроможна економіка, ефективна держава”.

Михайло Кривошей звернув увагу присутніх на тому, що Президент України Віктор Янукович поставив конкретні завдання і вимоги перед Державною фінансовою інспекцією: забезпечити не лише контроль за збереженням бюджетних коштів, а і їх ефективним використанням.

 

Як неодноразово повідомлялося, для дерегуляції та зменшення фіскального тиску на суб’єктів господарювання Держфінінспекція області займає позицію щодо переходу від кількості контрольних заходів до їхньої якості. Для цього в роботу інспекції запроваджено підхід до планування контрольно-ревізійної роботи та відбору об’єктів контролю на підставі оцінки ризиків допущення фінансових порушень, моніторингу ризикових операцій, інформації зі ЗМІ, звернень громадян та телефону довіри Держфінінспекції в Полтавській області. Тобто, плановим перевіркам, в першу чергу, повинні піддаватися ті об’єкти контролю, де є ризики втрати державних коштів.

Зокрема, при зменшенні загальної кількості проведених Держфінінспекцією ревізій за чотири місяці 2013 року: з 164 перевірених об’єктів у відповідному періоді 2012 року до 84 в поточному, сукупна результативність виявлених фінансових порушень, що призвели до втрат зросла: з 19,6 млн грн минулорічного показника до 34,1 млн грн. у поточному році.

Обговорюючи загальні результати діяльності Держфінінспекції області, Михайло Кривошей акцентував увагу присутніх на значущості такого показника в роботі державних фінансових інспекторів, як забезпечення відшкодування втрат державного майна і фінансів.

„Наше пріоритетне завдання – забезпечити повернення державі багатомільйонних втрат коштів і майна”, - наголосив керівник контрольно-ревізійного відомства регіону – Михайло Кривошей.

Протягом січня-квітня 2013 року завдяки вжитим працівниками Держфінінспекції в Полтавській області заходам забезпечено відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму 20,6 млн грн.

З метою забезпечення максимального рівня відшкодування виявлених порушень, за чотири місяці поточного року, до порушників фінансово-бюджетної дисципліни застосовано 86 фінансових санкцій; призупинено бюджетних асигнувань 17 установам; в 54-х випадках зупинено операції з бюджетними коштами; зменшено бюджетних призначень (асигнувань) 15 розпорядникам бюджетних коштів на суму 3,4 млн грн.

Реалізовуючи своє право на звернення до суду в інтересах держави, з початку року Держфінінспекція подала 17 позовів до суду щодо відшкодування винними особами збитків.

Для посилення персональної відповідальності за порушення фінансової дисципліни до правоохоронних органів передано 31 матеріал, за матеріалами ревізій та перевірок розпочато 35 досудових розслідувань.

За порушення фінансової дисципліни до адміністративної відповідальності притягнуто 263 особи; до дисциплінарної та матеріальної відповідальності - 92 особи. Ще 6 осіб звільнено із займаних посад.

За результатами контрольних заходів прийнято 217 управлінських рішень.

Прес-служба Держфінінспекції

в Полтавській області