Під час ревізії сільського бюджету Калениківської сільської ради Решетилівського району виявлено фінансових порушень що призвели до втрат на суму понад 100 тис. грн.

e-mail Друк PDF

Схвалена Президентом України Віктором Януковичем програма економічних реформ на 2010-2014 роки „Заможне суспільство, конкурентноспроможна економіка, ефективна держава” вимагає сьогодні від державних фінансових інспекторів, під час здійснення контрольно-ревізійної роботи, забезпечення більш жорсткого й принципового контролю за використанням державних ресурсів.

Так, фахівці територіального підрозділу Держфінінспекції в Полтавській області – Полтавської міжрайонної державної фінансової інспекції під час ревізії сільського бюджету Калениківської сільської ради Решетилівського району, за період з 01.01.2010 по 30.04.2013, встановили фінансових порушень що призвели до втрат на суму 100,6 тис. грн.

Левову долю порушень становить не відображення в обліку та неотримання заборгованості за договорами про надання суб’єктами підприємництва благодійної допомоги, (термін умов договорів який минув), несвоєчасне надходження до місцевого бюджету плати за надання у користування природних ресурсів, та не застосування індексів інфляції на розмір орендної плати за надання у користування земельних ділянок.

Крім того, встановлено ненарахування та несплата орендної плати за надане в користування майно при наявності договорів оренди, переплату заробітної плати тощо.

Виявлені порушення частково усунуто.

За допущені порушення у веденні бухгалтерського обліку на чотирьох посадових осіб сільської ради складено протоколи про адміністративні правопорушення. Окрім того, за порушення бюджетного законодавства до об’єкту контролю застосовано фінансову санкцію у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами.

Про результати ревізії поінформовано прокуратуру Решетилівського району, районну раду, райдержадміністрацію та правоохоронні органи району.

Прес-служба Держфінінспекції в Полтавській області