У Держфінінспекції Полтавської області підбили підсумки контрольно-ревізійної роботи за січень-липень 2013 року

Уже традиційно головною темою розширених засідань колегії Державної фінансової інспекції в Полтавській області є аналіз результатів її діяльності за певний період. Не стало винятком і цьогорічне серпневе розширене засідання, під час якого розглянуті результати роботи державних фінансових інспекторів Полтавщини за січень-липень 2013 року.

Як зазначив під час виступу голова колегії - начальник Держфінінспекції в Полтавській області Михайло КРИВОШЕЙ, за умови зменшення майже вдвічі загальної кількості контрольних заходів, порівняно з аналогічним періодом минулого року, інтенсивність роботи державних фінансових інспекторів залишається високою: фінансових порушень, що призвели до втрат ресурсів виявлено більше на 25,4 млн грн, та на 4,7 млн грн більше відшкодовано.

Зокрема, за сім місяців поточного року порушення фінансової дисципліни, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів виявлені у 96% перевірених об’єктів на суму 53,5 млн грн.

Обговорюючи загальні результати діяльності Держфінінспекції області, Михайло Кривошей наголосив на особливій значущості такого показника в роботі держфінінспекторів, як забезпечення відшкодування втрат державного майна і фінансів.

„Президент України Віктор Янукович поставив конкретні завдання і вимоги перед Державною фінансовою інспекцією України та її територіальними органами: забезпечити не лише контроль за збереженням та ефективним використанням бюджетних коштів, а і відшкодування втрат фінансових та майнових ресурсів держави”, - наголосив голова колегії.

Завдяки вжитим заходам, з початку року забезпечено відшкодування втрат фінансових та матеріальних ресурсів на суму майже 29 млн грн.

Зокрема, до порушників бюджетної дисципліни застосовано 165 фінансових санкцій; за матеріалами ревізій та перевірок правоохоронні органи розпочали 58 досудових розслідувань; за результатами контрольних заходів керівники місцевих органів влади, підприємств, установ та організацій прийняли 332 управлінських рішень.

За допущені порушення 479 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 153 – до дисциплінарної і матеріальної.

На завершення засідання колегії Михайло Кривошей вкотре звернув увагу присутніх на те, що одним із пріоритетних напрямів діяльності Держфінінспекції є реалізація визначеної Президентом України антикорупційної стратегії та вжиття комплексних заходів для запобігання і протидії корупції не лише на підконтрольних установах, а й у своїх рядах.

При цьому наголосив, що для подальшого запобігання корупційним проявам буде принципово реагувати на будь-які ознаки корупції в структурних підрозділах Держфінінспекції та забезпечувати негайне звільнення із займаних посад працівників, стосовно яких є обґрунтовані підозри у вчиненні корупційних дій, а також сприяти їхньому притягненню до відповідальності в установленому законодавством порядку.

Прес-служба Держфінінспекції

в Полтавській області