КРУ звітує - рік був плідним

Підсумовуючи результати роботи контрольно-ревізійного управління в Полтавській області за 2010 рік, ревізорам Полтавщини є про що звітувати.

За 2010 рік органами державної контрольно-ревізійної служби області об- ревізована діяльність 512 підприємств, установ і організацій, з яких 361 – бюджетна установа.

Контролю піддано операції з використання фінансових і матеріальних ресурсів на загальну суму 38,3 млрд грн., зокрема, 33,4 млрд грн. – державних ресурсів та 4,9 млрд грн., – комунальних.

Загалом, впродовж 2010 року, проведеними контрольними заходами, виявлено фінансових порушень на 550,6 мільйонів гривень.

Одним із пріоритетних завдань органів ДКРС, визначених Бюджетним кодексом України, є здійснення контролю за виконанням бюджетів.

Згідно Плану ревізій місцевих бюджетів в Полтавській області на 2010 рік, затвердженого головою Полтавської облдержадміністрації, працівниками КРУ в Полтавській області, проведено 5 ревізій місцевих бюджетів, а саме : бюджету м.Полтави, бюджетів територіальних громад Гадяцького, Решетилівського, Гребінківського та Чутівського районів.

За результатами проведених ревізій, працівниками контрольно-ревізійної служби області, було виявлено порушень на загальну суму 10,9 млн гривень.

Активно використовувалась протягом минулого року така форма роботи, як аудити діяльності об’єктів господарювання державного сектору економіки, місцевих бюджетів та ефективності виконання бюджетних програм.

За результатами проведених аудитів було виявлено втрат фінансових і матеріальних ресурсів внаслідок неефективних управлінських дій на загальну суму 18,3 млн гривень.

Взаємодія з місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, є дієвим та ефективним інструментом для досягнення необхідних результатів в реалізації матеріалів контрольних заходів.

Управлінські рішення вищезазначених державних органів влади є значним важелем впливу до порушників фінансово-бюджетної дисципліни.

Враховуючи вищезазначене, Управлінням упродовж звітного періоду було направлено до обласної державної адміністрації, обласної ради, районним державним адміністраціям та органам місцевого самоврядування, 364 інформації за результатами контрольно-ревізійної роботи. Після їх розгляду та опрацювання, прийнято 174 відповідних управлінських рішень.

В результаті тісної співпраці з органами державної податкової служби, обсяг платежів та штрафних санкцій, стягнутих до бюджету, за переданими матеріалами проведених контрольних заходів, склав один мільйон гривень

З метою забезпечення максимального рівня відшкодування виявлених порушень контрольно-ревізійним управлінням області протягом минулого року застосовано до порушників фінансово-бюджетної дисципліни 338 фінансових санкцій.

Для посилення персональної відповідальності за порушення фінансової дисципліни, до правоохоронних органів передано 135 ревізійних матеріалів, до адміністративної відповідальності притягнуто 1192 посадові особи.

За ініціативою контрольно-ревізійної служби області до дисциплінарної та матеріальної відповідальності притягнуто 654 особи.

Керуючись діючим законодавством, до Господарського суду було направлено 67 позовів, ініційовано перед органами прокуратури пред’явлення 80 цивільних позовів.

В результаті вжитих заходів, забезпечено відшкодування і поновлення втрат фінансових і матеріальних ресурсів на загальну суму майже 302 млн гривень.

Крім того, з метою більш ефективного проведення контрольно-ревізійної роботи, КРУ в Полтавській області, постійно вдосконалює і поліпшує роботу зі зверненнями громадян. Так якщо у 2009 році управлінням було отримано 325 таких звернень, то за минулий рік їх надійшло 435. Це свідчить про те, що громадськість довіряє контрольно-ревізійної службі області. Усі звернення розглядаються відповідно до діючого законодавства. Жодної скарги на порядок розгляду звернень громадян не надходило.

З метою запобігання та протидії корупції, в контрольно-ревізійному управлінні області функціонує «телефон довіри». Інформація, що надходить у такий спосіб, ніколи не залишається без належного реагування керівників Служби.

Також забезпечується регулярне спілкування з громадськістю через засоби масової інформації. Завдяки співпраці з регіональними мас-медіа, протягом 2010 року, було оприлюднено 906 інформаційних матеріалів щодо діяльності контрольно-ревізійної служби області.

Звичайно, зроблено дуже багато, але проблем завжди вистачає – і на день, і на місяць, і на рік. Усі вони – прості і складні, поточні і довготривалі – вирішувались і надалі будуть вирішуватись конструктивно. Адже колектив КРУ в Полтавській області, сповнений сил та енергії, досвіду і фахової кваліфікації працювати результативніше, самовідданіше – на благо людей, суспільства, держави.

Прес-служба

КРУ в Полтавській області