Держфінінспекція звітує – 2013 рік був плідним

Протягом минулого року фахівці Держфінінспекції в Полтавській області забезпечили відшкодування втрат державних та комунальних ресурсів на 39,8 млн грн. Про це йшлося 28 січня на розширеному засіданні колегії Державної фінансової інспекції в Полтавській області.

Зокрема, держфінінспектори Полтавщини, протягом минулого року, забезпечили проведення контрольних заходів на 212 підконтрольних об’єктах, контролем охоплено фінансових і матеріальних ресурсів на суму понад 13,2 млрд грн.

За умови зменшення, у порівнянні з 2012 роком, майже у двічі загальної кількості контрольних заходів, на 15,4 млн грн більше виявлено фінансових порушень, що призвели до втрат ресурсів.

З метою забезпечення максимального рівня відшкодування виявлених порушень, відповідно до вимог Бюджетного кодексу, Держфінінспекція застосувала 269 фінансових санкцій до порушників фінансово-бюджетної дисципліни: зупинено операцій з бюджетними коштами 170 об’єктам контролю; призупинено бюджетних асигнувань -50; зменшено бюджетних призначень 49 розпорядникам бюджетних коштів, на суму майже 4,7 млн грн.

За результатами контрольних заходів керівники місцевих органів влади, підприємств, установ та організацій прийняли 547 управлінських рішень.

Протягом 2013 року за матеріалами ревізій та за наслідками перевірок в якості залучених спеціалістів розпочато 139 досудових розслідувань та вручено 20 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

До Державної служби фінансового моніторингу направлено 4 інформації про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, на загальну суму 1,7 млн грн.

Постановами Держфінінспекції в Полтавській області до адміністративної відповідальності притягнуто 879 посадових осіб об’єктів контролю, до дисциплінарної і матеріальної відповідальності, за ініціативою Інспекції – 351 особу, 27 осіб звільнено із займаних посад.

Михайло Кривошей, голова колегії, начальник Держфінінспекції в Полтавській області зосередив увагу колег на необхідності вживати всіх необхідних заходів для активізації роботи на місцях по збереженню бюджетів віх рівнів.

„Кожна запланована бюджетна копійка повинна дійти до свого призначення, отже головне наше завдання - зберегти кожну бюджетну гривню”, - зазначив голова колегії.

Прес-служба Держфінінспекції

в Полтавській області