У полі зору КРУ - освітяни Миргородщини

Контрольно-ревізійним управлінням в Полтавській області проведено планову виїзну ревізію фінансово-господарської діяльності Миргородського державного керамічного технікуму імені М.В. Гоголя за період з 01.04.2008 року по 01.09.2010 року.

За наслідками проведеної ревізії встановлено порушень фінансово-бюджетної дисципліни на загальну суму 522,69 тисяч гривень.

До переліку порушень потрапили такі, що призвели до недоотримання заробітної плати працівниками технікуму які виникли по причині заниження розміру надбавки за вислугу років.

Операції, проведені з порушенням чинного законодавства, що призвели до втрат, а саме: незаконне покриття видатків спеціального фонду (платні послуги по навчанню і проживанню у гуртожитках) за рахунок коштів загального фонду з оплати праці, сплати страхових платежів та оплати комунальних послуг, проведення завищених витрат на оплату праці працівників технікуму внаслідок: переплати відпускних, проведення індексації заробітної плати працівникам за час перебування у щорічних відпустках, та сплата страхових платежів, нарахованих на суми переплат по заробітній платі склали більш ніж 80 тисяч гривень.

Інші порушення фінансової дисципліни склали 20,30 тис. грн., а саме: завищення бюджетних асигнувань на 2010 рік, які не профінансовано.

Левова частина допущених даною установою фінансових порушень виявлених в ході ревізії - непродуктивні (зайві) витрати, що виникли через прийняття неефективних управлінських рішень керівництвом технікуму становлять 417,87 тисяч гривень, з яких: 377,00 тис. грн. – навчання за державні кошти студентів, які після закінчення навчання та одержання відповідної кваліфікації не працюють в державному секторі народного господарства та не відшкодували до державного бюджету повну вартість свого навчання.

За допущені порушення законодавства з фінансових питань у відношенні 3-х посадових осіб складено відповідні протоколи про адміністративне правопорушення за статтею 164-2 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що тягне за собою накладення штрафу в розмірі від 136 до 255 гривень.

Керівництву технікуму направлено вимоги по усуненню виявлених ревізією порушень і недоліків із наданням пропозицій щодо притягнення до дисциплінарної та матеріальної відповідальності посадових осіб, винних у допущенні фінансових порушень.

Одночасно в установленому законодавством порядку КРУ в Полтавській області прийнято рішення про зупинення операцій з бюджетними коштами на рахунках установи, відкритих в органах Державного казначейства.

Про результати ревізії проінформовано Миргородську міжрайонну прокуратуру.

 

Прес-служба

КРУ в Полтавській області