Більш ніж півмільйона гривень фінансових порушень викрили ревізори КРУ у Кременчуцьких освітян

Контрольно-ревізійним управлінням в Полтавській області проведено планову виїзну ревізію фінансово-господарської діяльності відділу освіти Кременчуцької районної державної адміністрації за період з 01.03.2008 року по 01.09.2010 року.

За наслідками проведеної ревізії встановлено порушень фінансово-бюджетної дисципліни на загальну суму 542,27 тисяч гривень з них:

Порушення, що призвели до недоотримання заробітної плати працівниками даної установи такі, як заниження надбавок та доплат педагогічним працівникам, заниження посадових окладів (тарифних розрядів) та недоотримання заробітної плати у зв’язку з невірним обрахуванням виплат за час перебування педагогічних працівників на курсах підвищення кваліфікації, склали більш ніж 40 тисяч гривень.

В результаті завищення вартості ремонтно-будівельних робіт, списання основних засобів з балансу без дозволу Кременчуцької районної державної адміністрації та понаднормове списання бензину, завищення витрат на оплату праці які виникли по причині безпідставної додаткової оплати за завідування навчально-дослідними ділянками педагогічним працівникам ЗОШ та у зв’язку з невірним обрахуванням виплат за час перебування педагогічних працівників на курсах підвищення кваліфікації, та інших проведених операцій з порушенням чинного законодавства, які привели до втрат фінансових ресурсів, ревізорами КРУ виявлено порушень на суму майже 75 тисяч гривень.

Проведені операції з порушенням чинного законодавства, а саме : придбання за рахунок бюджетних коштів матеріальних цінностей, які понад 2 роки з часу їх придбання не використовуються у господарській діяльності установи, потягли за собою суму втрат більше ніж 156 тисяч гривень.

Непродуктивні (зайві) витрати, що виникли через прийняття неефективних управлінських рішень з боку адміністрації установи становлять 243,64 тисяч гривень.

В період ревізії порушення, що призвели до недоотримання та втрат фінансових ресурсів відшкодовано в сумі 96,73 тис. грн., інші виявлені порушення фінансової дисципліни усунено в повному обсязі.

За допущені порушення законодавства з фінансових питань у відношенні 10 працівників установи складено протоколи про адміністративне правопорушення за ст. 164-2 ч. 1 КУпАП, що передбачає накладення штрафу в розмірі від 136 до 255 гривень.

Керівництву відділу освіти направлено вимоги по усуненню виявлених ревізією порушень і недоліків із наданням пропозицій щодо притягнення до дисциплінарної та матеріальної відповідальності посадових осіб, винних у допущенні фінансових порушень.

 

Прес-служба

КРУ в Полтавській області