Результати ревізії "Житлово-комунального комбінату с. Розсошенці"

Контрольно-ревізійним управлінням в Полтавській області проведена планова виїзна ревізія фінансово-господарської діяльності Комунального підприємства „Житлово-комунальний комбінат с. Розсошенці” Полтавського району за 2008-2009 роки та завершений звітний період 2010 року (далі по тексту - Підприємство, або КП ЖКК).

Підприємство підпорядковане – Щербанівській сільській раді.

Проведеною ревізією встановлено порушень на загальну суму 231,09 тисяч гривень.

До переліку фінансових порушень, виявлених ревізорами КРУ, потрапили такі, як недоотримання фінансових ресурсів Підприємством за 2008, 2009 роки та січень-серпень 2010 року, що призвело до збитків, внаслідок не донарахування орендної плати (не нарахування орендної плати, невірного обчислення площі приміщення та незастосування індексу інфляції) та не нарахування користувачам комунальних послуг (теплопостачання, водопостачання), чим порушено вимоги Закону України „Про оренду державного та комунального майна” від 10.04.1992 № 2269.

Крім того ревізією було встановлено здійснення фінансових операцій, з порушенням чинного законодавства, що призвели до втрат на суму більш ніж 66 тисяч гривень, а саме :

- 55,36 тис.грн. – оплата вартості виконаних ремонтно-будівельних робіт внаслідок виконання робіт по реконструкції вуличної каналізації по вул. Комарова, с. Розсошенці понад обсяги передбачені у проектно-кошторисній документації та виконання робіт із відхиленням від проектних креслень;

- 10,75 тис.грн. – завищено вартість ремонтно-будівельних робіт внаслідок включення до актів виконаних робіт матеріалів за завищеними цінами та включення фізичними особами – підприємцями до актів виконаних робіт форми КБ - 2в загальновиробничих витрат; 0,11 тис.грн. – понаднормове списання паливно-мастильних матеріалів.

- 0,41 тис.грн. – операції проведені з порушенням законодавства, що призвело до збитків, а саме 0,30 тис. грн. зайво виплачено заробітної плати працівникам Підприємства, внаслідок оплати праці за час перебування у відрядженні не по середньоденному заробітку та як наслідок 0,11 тис. грн. зайво сплачено внесків до Державних цільових фондів.

Вказані збитки відшкодовано в повному обсязі.

Також під час ревізії, працівниками КРУ було виявлено, що внаслідок віднесення на витрати підприємства вартості будівництва каналізаційної мережі (с. Розсошенці), віднесення на витрати проведених робіт по реконструкції вузла обліку газу та інших порушень, Підприємством в обліку було занижено вартість основних засобів на суму майже 160 тисяч гривень.

За результатами ревізії, на 4 посадових осіб КП ЖКК складено протоколи про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.164-2 КУпАП, що передбачає накладення штрафу від 136 до 255 гривень.

 

 

Прес-служба КРУ в Полтавській області