КРУ повертає «Полтавапаливо» до фінансової дисципліни

Контрольно-ревізійним управлінням в Полтавській області проведено планову виїзну ревізію фінансово-господарської діяльності Полтавського обласного комунального виробничо-комерційного підприємства „Полтавапаливо” (надалі підприємство „Полтавапаливо”) за період з 01.07.2009 по 30.09.2010 року.

Зазначене підприємство підпорядковане Головному управлінню промисловості та розвитку інфраструктури Полтавської обласної державної адміністрації.

Проведеною ревізією було встановлено фінансових порушень на загальну суму 425,49 тисяч гривень.

Так в порушення чинного законодавства, була здійснена закупівля підприємством „Полтавапаливо” без проведених тендерних процедур, вугілля, в Товаристві з обмеженою відповідальністю „Торговий дім „Донбасвугілля”, в кількості 484,7 тонн, що потягло за собою фінансових порушень на суму 380,22 тисячі гривень.

Виявлені ревізорами порушення, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів склали 18,48 тисяч гривень, які в ході ревізії відшкодовані в повному обсязі.

Працівниками КРУ були виявлені інші порушення фінансової дисципліни на загальну суму 26,80 тисяч гривень такі, як лишки матеріальних цінностей (вугілля) та основних засобів (залізобетонна огорожа) встановлені в ході проведення інвентаризацій на паливних складах підприємства „Полтавапаливо”, оприбуткування яких на час проведення ревізії документально не було підтверджено.

В ході проведення ревізії лишки матеріальних цінностей та основних засобів оприбутковані по даних бухгалтерського обліку підприємства „Полтавапаливо” в повному обсязі.

Ревізією було виявлено нарахування та виплата заробітної плати директору підприємства в розмірах більших ніж передбачено умовами Контракту, а також недостача вугілля в ході інвентаризації на Чутівському та Решетилівському паливних складах.

За результатами ревізії на 3 посадових осіб підприємства складено протоколи про адміністративне правопорушення за ст.164-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Директору підприємства „Полтавапаливо” направлені вимоги, щодо недопущення в подальшій роботі вищезазначених порушень та запропоновано, винних у допущених порушеннях, посадових осіб підприємства, притягнути до дисциплінарної відповідальності.

Крім того, про результати ревізії повідомлено Головне управління промисловості та розвитку інфраструктури Полтавської облдержадміністрації та запропоновано вжити відповідні заходи по притягненню керівника підприємства до відповідальності згідно діючого законодавства.

Прес-служба КРУ в Полтавській області