Під час ревізії, КРУ виявило, що впливає на вартість протезно-ортопедичних виробів

e-mail Друк PDF

Контрольно-ревізійним управлінням в Полтавській області проведено ревізію фінансово-господарської діяльності Полтавського казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства за 2008 – 2009 роки та 9 місяців 2010 року, якою встановлено ряд порушень та недоліків.

Загальна сума встановлених під час ревізії на даному підприємстві порушень, що призвели до втрат (збитків) склала майже 42 тисячі гривень.

А саме ревізорами було виявлено: зайве нарахування та виплата працівникам підприємства винагороди за підсумками роботи у 2008, 2009 роках з порушенням умов Колективного договору, не донарахування коштів працівникам внаслідок невірного розрахунку суми винагороди за підсумками роботи у 2008, 2009 роках, зайва сплата внесків до державних цільових фондів внаслідок незаконного нарахування та виплати працівникам підприємства винагороди та списання не повністю амортизованих основних засобів з порушенням вимог діючого законодавства.

Під час проведення ревізії було досліджено питання закупівлі підприємством у 2009 році та у І-ІІІ кварталах 2010 року комплектуючих і матеріалів для виготовлення протезно-ортопедичних виробів.

Встановлено, що зазначені вище матеріальні цінності придбавались як у безпосередніх виробників, тобто державних підприємств, так і у підприємств, що не виробляють самостійно дану продукцію - приватних. Останні, як правило, придбавають продукцію у виробників і являються посередниками. При цьому, ціни придбання аналогічної продукції, у виробників і посередників, різняться в межах 15-25 відсотків, а саме вони вищі у приватних підприємств, що впливає на вартість протезно-ортопедичних виробів.

За результатами ревізії на одну посадову особу складено протокол про адміністративну відповідальність за статтею 164-2 КУпАП, що передбачає накладення штрафу в розмірі від 136 до 255 гривень.

 

Прес-служба

КРУ в Полтавській області