КРУ в Полтавській області насторожі фінансової дисципліни

Контрольно-ревізійним управлінням в Полтавській області проведено планову виїзну ревізію фінансово-господарської діяльності Державного підприємства „Сільськогосподарське підприємство „Ювілейне”.

Проведеним контрольним заходом, ревізорами було виявлено фінансових порушень на загальну суму майже 9 мільйонів гривень.

«Левова частина» порушень діючого законодавства, а саме 8470,35 тис. гривень, приходиться на придбання даним підприємством протягом 2009-2010- років паливно-мастильних матеріалів, мінеральних добрив, послуг автотранспорту і механізмів та послуг з ремонту будівель тваринницьких приміщень без проведення тендерних процедур, а також завищення майже на 100 тисяч гривень кредиторської заборгованості, внаслідок віднесення на витрати вищезазначеного підприємства автопослуг по перевезенню працівників іншого підприємства без підтверджуючих документів.

Крім того більш ніж 13 тисяч гривень було недоотримано фізичними особами по причині недонарахування відповідальними особами даного підприємства посадових окладів, які підлягали виплаті.

До переліку вищезазначених виявлених фінансових порушень, потрапили також, проведені в супереч чинного законодавства, фінансові операції, що призвели до втрат в загальній сумі 75,41 тис. гривень, в тому числі: 72,49 тис. гривень – покриття витрат сторонніх юридичних осіб внаслідок не пред”явлення до відшкодування рахунків за харчування працівників ТОВ „Трансбуд ПЛТ”; 1,54 тис. гривень – зайво нараховано заробітної плати та відповідно нараховано та сплачено внесків до державних цільових фондів, внаслідок завищення посадових окладів; 1,17 тис. гривень – зайво списано паливно-мастильних матеріалів; 0,21 тис. гривень – проведеною під час ревізії інвентаризацією тварин, встановлено невідповідність фактичної ваги тварин з даними бухгалтерського обліку.

Проведеною інвентаризацією були встановлені лишки основних засобів на загальну суму 9,2 тис. гривень.

За допущені порушення в організації та веденні бухгалтерського обліку, на сімох посадових осіб зазначеного підприємства, складено протоколи про адміністративне правопорушення за статтею 164-2 КУпАП, що передбачає накладення штрафу в сумі від 136 до 255 гривень, та на одну посадову особу за статтею 164-14,яка карає штрафом в розмірі від 510 до 1190 гривень.

Керівництву об”єкта контролю направлено вимоги щодо усунення виявлених ревізією порушень і недоліків, недопущення їх у подальшому, з внесенням пропозицій щодо притягнення винних осіб до дисциплінарної відповідальності згідно з чинним законодавством.

Прес-служба

КРУ в Полтавській області