Колегія Держфінінспекції: підбито підсумки діяльності за 9 місяців 2014 року та визначено перспективи

На засіданні колегії Держфінінспекції в Полтавській області, що відбулося 27 жовтня 2014 року, під головуванням в.о. начальника Інспекції Ірини Салогуб, проаналізовано діяльність Інспекції по всіх напрямках роботи за січень-вересень 2014 року та визначено пріоритетні напрямки роботи на майбутній період.

Головуюча акцентувала увагу присутніх керівників структурних підрозділів на ключових напрямках роботи Інспекції, що являються сьогодні пріоритетними і залишаться такими на 2015 рік: ефективне проведення фінансового контролю, забезпечення відшкодування фінансово-матеріальних втрат держави та перевірка держзакупівель. При цьому наголосила, що порушення краще попередити, ніж потім усувати та виправляти його негативні наслідки.

Не залишилися поза увагою питання організації належної роботи зі зверненнями громадян, недопущення порушень антикорупційного законодавства та роботи з кадрами. „У нинішній, важкий для країни час, ефективність роботи кожного державного фінансового інспектора та його професіоналізм є важливим як ніколи”, - зазначила Салогуб І.І.

Так, Держфінінспекція в Полтавській області з початку року забезпечила відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму 31,6 млн грн. Зокрема, сума відшкодування втрат ресурсів, що були виявлені в попередні роки, становить 9,4 млн. грн.

Завдяки вжитим заходам у дохід бюджетів, бюджетних установ, організацій та підприємств надійшло майже 6,3 млн грн. Забезпечено відшкодування і поновлення незаконних, нецільових витрат та недостач ресурсів на загальну суму 25,3 млн грн.

Загалом за 9 місяців 2014 року державні фінансові інспектори провели 907 контрольних заходів.

За результатами розгляду матеріалів контрольних заходів та участі працівників Інспекції як залучених спеціалістів у перевірках, що їх проводили правоохоронні органи, розпочато 165 досудових розслідувань та складено 13 протоколів про вчинення адміністративних корупційних правопорушень.

Крім того, у 203 випадках за результатами контрольних заходів застосовано фінансові санкції: призупинено бюджетних асигнувань 27 установам, в 136 випадках зупинено операції з бюджетними коштами; зменшено бюджетних призначень 40 розпорядникам бюджетних коштів на суму 4 млн грн.

За недотримання фінансової дисципліни звільнено 33 посадових осіб підприємств, установ та організацій, фінансово-господарську діяльність яких перевіряла Держфінінспекція. Загальна ж кількість осіб, притягнутих до дисциплінарної та матеріальної відповідальності за вчинені фінансові порушення, становить 226 осіб.

Також до адміністративної відповідальності притягнуто 678 посадових осіб. Загальна сума накладених адміністративних штрафів становить майже 130,4 млн грн.

Прес-служба Держфінінспекції

в Полтавській області