Ревізори виявили фінансових порушень майже на 2 мільйони гривень

Майже на 2 мільйони гривень фінансових порушень було виявлено контрольно-ревізійним управлінням в Полтавській області під час проведення ревізії фінансово-господарської діяльності відділу освіти виконавчого комітету Київської районної в м. Полтаві ради за період з 01 грудня 2008 року по 01 грудня 2010 року.

Із них 812,07 тис. гривень припадає на порушення, що призвели до недоотримання фінансових ресурсів педагогічними працівниками по причинам не нарахування та невиплати їм у 2010 році, внаслідок не передбачення у кошторисі, щорічної грошової винагороди в розмірі до одного посадового окладу за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків, що передбачено вимогами діючого законодавства, невиплати коштів внаслідок не підвищення посадового окладу на 10 відсотків за звання «Старший вчитель», заниження стажу педагогічної роботи, а також недоотримання медичними працівниками дошкільних навчальних закладів заробітної плати за фактично відпрацьований час тощо.

Нецільове використання бюджетних коштів даною установою потягло за собою факти порушення фінансової дисципліни на суму більш ніж на 200 тисяч гривень.

Крім того ревізорами було виявлено: списання основних засобів без дозволу установи вищого рівня, переплата заробітної плати за фактично невідпрацьований час, нестача пального при проведенні контрольного огляду автотранспорту та інші порушення фінансової дисципліни.

В результаті завищення потреби в коштах загального фонду на 2010 рік, працівниками КРУ в Полтавській області, були виявлені в здійсненні фінансово-господарської діяльності даної установи, інші фінансові порушення майже на 860 тис. гривень.

За наслідками проведеної ревізії, витрати, що призвели до збитків, відшкодовано частково, в сумі 200,56 тис. гривень, інші виявлені порушення фінансової дисципліни усунено в повному обсязі.

За допущені порушення законодавства з фінансових питань у відношенні дванадцяти посадових осіб, складено протоколи про адміністративне правопорушення за статтею 164-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та на одну посадову особу протокол про порушення законодавства про бюджетну систему України за статтею 164-12, якими передбачається накладення штрафів в розмірах від 136 до 255 гривень та від 510 до 1190 гривень відповідно.

Прес-служба

КРУ в Полтавській області