Про результати ревізії Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка

Контрольно-ревізійним управлінням в Полтавській області проведено ревізію фінансово-господарської діяльності Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка /далі-Університет/ за період з 01.12.2007 по 01.10.2010.

За наслідками проведеної ревізії встановлено порушень фінансово-бюджетної дисципліни на загальну суму 759,78 тис. гривень.

Порушення, що призвели до недоотримання фінансових ресурсів, виявлено в сумі 300,82 тис. грн., в тому числі: 273,08 тис. грн. – недоотримання коштів державним бюджетом внаслідок неповернення до державного бюджету вартості навчання випускниками 2009 та 2010 років, які навчалися за державним замовленням та не прибули за місцем направлення та 27,74 тис. грн. – недоотримання доходів фізичними особами, що виникло внаслідок не донарахування студентам окремих пільгових категорій сум матеріальної допомоги (8,7 тис. грн.) та коштів на первісне придбання предметів гардеробу та текстильної білизни (19,04 тис. грн.).

Операції, проведені з порушенням чинного законодавства, що призвели до втрат фінансових ресурсів, виявлено в сумі 215,71 тис. грн., з них: 83,36 тис. грн. – покриття за рахунок загального фонду витрат спеціального фонду по заробітній платі працівників, пов’язаних з наданням платних послуг по проживанню в гуртожитках; 45,27 тис. грн. – зайве нарахування і сплата внесків до державних цільових фондів на виплати за трудовими угодами цивільно – правового характеру; 31,66 тис. грн. – списання основних засобів без дозволу установи вищого рівня; 17,19 тис. грн. – зайве нарахування і сплата внесків до державних цільових фондів на реструктуризовану заборгованість з виплат, передбачених статтею 57 Закону України „Про освіту”; 11,78 тис. грн. – покриття витрат орендарів на утримання, обслуговування і експлуатацію приміщень та на абонентську плату за користування телефоном; 10,79 тис. грн. – проведення завищених витрат на оплату праці працівників Університету внаслідок: зайвого нарахування і виплати відпускних в сумі 8,45 тис. грн., що виникло в результаті включення до їх розрахунку одноразових виплат; переплати заробітної плати за завищеною ставкою в сумі 1,46 тис. грн. та переплати заробітної плати сумісникам за невідпрацьований час в сумі 0,88 тис. грн.; 8,71 тис. грн. – проведення зайвих витрат бюджетних коштів внаслідок завищення обсягів виконаних ремонтно-будівельних робіт; 3,87 тис. грн. – зайва сплата внесків до державних цільових фондів на суми переплат по заробітній платі та 3,08 тис. грн. – проведення зайвих виплат студентам пільгових категорій, внаслідок виплати у завищених розмірах одноразової грошової допомоги при працевлаштуванні в загальній сумі 2,09 тис. грн. та компенсації на харчування в сумі 0,99 тис. грн.

Інші порушення фінансової дисципліни склали 243,25 тис. грн., в тому числі: 227,44 тис. грн. – завищення в кошторисі потреби у бюджетних коштах на 2010 рік по нарахуваннях на заробітну плату працюючих інвалідів; 8,33 тис. грн. – заниження в обліку дебіторської заборгованості; 7,2 тис. грн. – наявність матеріальних цінностей, які не використовуються у господарській діяльності Університету та 0,28 тис. грн. – лишки матеріальних цінностей, виявлені проведеними в ході ревізії інвентаризаціями, які за даними бухгалтерського обліку не рахуються.

За результатами проведеної ревізії фінансові порушення, що призвели до недоотримання фінансових ресурсів, усунуто в сумі 27,74 тис. грн.; порушення, що призвели до втрат, відшкодовано в сумі 175,34 тис. грн.; інші порушення фінансової дисципліни усунуто в сумі 236,05 тис. грн.

За допущені порушення законодавства з фінансових питань у відношенні 11 (одинадцяти) посадових осіб Університету складено протоколи про адміністративне правопорушення за ст. 164-2 ч. 1 КУпАП, якою передбачено накладення штрафу в розмірі від 136 до 255 гривень.

Одночасно в установленому законодавством порядку КРУ в Полтавській області прийнято рішення про зупинення операцій з бюджетними коштами на рахунках Університету, відкритих в органах Державного казначейства.

Керівництву Університету направлялись вимоги по усуненню виявлених ревізією порушень і недоліків із наданням пропозицій щодо притягнення до дисциплінарної та матеріальної відповідальності посадових осіб, винних у допущенні фінансових порушень.

Про результати ревізії проінформовано УДСБЕЗ УМВС в Полтавській області та прокуратуру Октябрського району м. Полтави.

Прес-служба

КРУ в Полтавській області