Про результати ревізії

Контрольно-ревізійним управлінням в Полтавській області проведено ревізію фінансово-господарської діяльності відділу освіти Кобеляцької районної державної адміністрації за період з 01.02.2008 року по 01.12.2010 року.

За наслідками проведеної ревізії встановлено порушень фінансово-бюджетної дисципліни на загальну суму 275,04 тис. гривень.

Порушення, що призвели до недоотримання працівниками заробітної плати на суму 35,54 тис. грн., та які виникли у зв’язку з не виплатою бібліотечним працівникам навчальних закладів матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, заниження розміру матеріальної допомоги на оздоровлення при наданні щорічної відпустки педагогічним працівникам та по причині не підвищення посадових окладів у відповідності до вимог діючого законодавства.

Операції, проведені з порушенням чинного законодавства, що призвели до втрат фінансових ресурсів, виявлено в розмірі 47,17 тис. грн., та виявлені внаслідок завищених витрат на оплату праці (20,9 тис. грн.); оплати завищеної вартості виконаних робіт по капітальному ремонту (3,4 тис. грн.) та завищених витрати на сплату страхових платежів (22,87 тис. грн.).

Операції, проведені з порушенням чинного законодавства, що не призвели до втрат склали 81,88 тис. грн., а саме: придбання за рахунок бюджетних коштів матеріальних цінностей, які понад 2 роки не використовуються у господарській діяльності установ та закладів відділу освіти.

Інші порушення фінансової дисципліни склали 110,45 тис. грн., а саме: завищення в кошторисі потреби у бюджетних коштах (100,23 тис. грн.) та лишки матеріальних цінностей, які виявлено проведеними інвентаризаціями (10,22 тис. грн.).

За наслідками проведеної ревізії виявлені порушення фінансової дисципліни усунено в повному обсязі.

За допущені порушення законодавства з фінансових питань, та при здійсненні закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти, у відношенні 12 працівників установ та закладів відділу освіти складено протоколи про адміністративне правопорушення за ст. 164-2 ч. 1 КУпАП, та однієї особи – за ст. 164-14 ч. 1 КУпАП.

Керівництву відділу освіти направлялись вимоги по усуненню виявлених ревізією порушень і недоліків із наданням пропозицій щодо притягнення до дисциплінарної та матеріальної відповідальності посадових осіб, винних у допущенні фінансових порушень.

Одночасно в установленому законодавством порядку КРУ в Полтавській області було прийнято рішення про зупинення операцій з бюджетними коштами на рахунках закладу, відкритих в органах Державного казначейства.

Про результати ревізії проінформовано прокуратуру Кобеляцького району та головне управління освіти і науки Полтавської ОДА.

Прес-служба КРУ в Полтавській області