Ревізори на варті фінансової дисципліни

Контрольно-ревізійним управлінням в Полтавській області проведено ревізію фінансово-господарської діяльності державного професійно-технічного навчального закладу „Полтавське вище професійне училище ім. А.О. Чепіги” за період з 01.04.2009 року по 01.01.2011 року.

За наслідками проведеної ревізії встановлено порушень фінансово-бюджетної дисципліни на загальну суму 63,48 тис. гривень.

Порушення, що призвели до недоотримання фінансових ресурсів на суму 5,43 тис. грн., з них: недоотримання заробітної плати працівниками (4,05 тис. грн.) та заниження вартості харчування учням із числа-дітей сиріт (1,38 тис. грн.).

Операції, проведені з порушенням чинного законодавства, що призвели до втрат фінансових ресурсів, виявлено в розмірі 28,56 тис. грн., з них: покриття видатків спеціального фонду за рахунок асигнувань загального фонду (16,17 тис. грн.); безпідставне списання майна з балансу закладу (6,58 тис. грн.); завищені витрати на оплату праці (4,26 тис. грн.) та сплата страхових платежів, нарахованих на суми переплат по заробітній платі (1,55 тис. грн.).

Інші порушення фінансової дисципліни склали 29,49 тис. грн., а саме заниження в обліку дебіторської заборгованості по розрахунках з квартиронаймачами за проживання у гуртожитку.

В період ревізії порушення, що призвели до недоотримання та втрат фінансових ресурсів, відшкодовано в сумі 11,24 тис. грн., інші виявлені порушення фінансової дисципліни усунено в повному обсязі.

За допущені порушення законодавства з фінансових питань у відношенні 4-х працівників навчального закладу складено протоколи про адміністративне правопорушення за ст. 164-2 ч. 1 КУпАП, якою передбачено накладення штрафу в розмірі від 136 до 255 гривень.

Керівництву училища направлялись вимоги по усуненню виявлених ревізією порушень і недоліків із наданням пропозицій щодо притягнення до дисциплінарної та матеріальної відповідальності посадових осіб, винних у допущенні фінансових порушень.

Одночасно в установленому законодавством порядку КРУ в Полтавській області було прийнято рішення про зупинення операцій з бюджетними коштами на рахунках закладу, відкритих в органах Державного казначейства.

Про результати ревізії проінформовано прокуратуру Київського району м.Полтави та головне управління освіти і науки Полтавської облдержадміністрації.

Прес-служба

КРУ в Полтавській області