Держфінінспекція звітує: рік був плідним

Про підсумки контрольно-ревізійної роботи за 2014 рік та пріоритетні напрями діяльності на 2015 розповів журналістам 13 січня, на прес-конференції, начальник Держфінінспекції в Полтавській області Михайло Кривошей.

Зокрема, начальник Держфінінспекції зазначив, що завдяки вжитим заходам, фахівці Держфінінспекції забезпечили надходження фінансових ресурсів, відшкодування й поновлення незаконних та нецільових витрат і недостач на 37,9 млн грн., тоді як на утримання Держфінінспекції витрачено 9,1 млн грн.

Для забезпечення максимального рівня відшкодування виявлених порушень, Держфінінспекцією застосовано 228 фінансових санкцій до порушників фінансово-бюджетної дисципліни.

Призупинено бюджетних асигнувань 32 установам, в 142 випадках зупинено операції з бюджетними коштами; зменшено бюджетних призначень (асигнувань) 54 розпорядникам бюджетних коштів на суму 4,4 млн грн.

Держфінінспекцією подано 37 позовів до суду, на суму 6,2 млн грн., ініційовано пред’явлення 56 цивільних позовів перед органами прокуратури та об’єктами контролю.

З метою посилення персональної відповідальності порушників фінансової дисципліни до правоохоронних органів передано 96 матеріалів, за результатом їх розгляду розпочато 101 досудове розслідування. Ще 66 досудових розслідувань розпочато за результатами участі працівників Держфінінспекції як залучених спеціалістів у перевірках, що проводили правоохоронні структури.

До адміністративної відповідальності притягнуто 752 посадові особи, до дисциплінарної та матеріальної відповідальності, за ініціативою Держфінінспекції – 237 осіб. За порушення бюджетного законодавства та за порушення проведення порядку закупівель за державні кошти до адміністративної відповідальності притягнуто 12 осіб.

Також Михайло Кривошей наголосив, що контрольно-ревізійна діяльність Держфінінспекції в Полтавській області в поточному році направлена на забезпечення затверджених Міністром фінансів України Наталею Яресько Пріоритетних напрямів роботи Державної фінансової інспекції України на 2015 рік:

1.Підвищення ефективності роботи Держфінінспекції шляхом повноти відшкодування виявлених втрат матеріальних і фінансових ресурсів держави.

2. Забезпечення контролю у пріоритетних для держави сферах національної безпеки і оборони та енергетики.

3. Планування контрольно-ревізійної роботи шляхом повноцінної переорієнтації на ризик-орієнтовний відбір об’єктів для здійснення державного фінансового контрою.

4.Подальший розвиток державного внутрішнього фінансового контролю відповідно до практики і стандартів Європейського Союзу.

5.Протидія проявам корупції в Держфінінспекції шляхом реалізації вимог ухваленого антикорупційного законодавства.

Прес-служба Держфінінспекції

в Поллтавській області